AKTUALNOŚCI
Sześciu pretendentów do "Klubu 3420"21.01.2021r.
Dokładnie 503 zawodników zagrało co najmniej jeden mecz w rundzie jesiennej w klasie okręgowej seniorów. Tylu piłkarzy wyszło łącznie na boisko w 20 klubach naszej ligi (najwięcej w Chrobrym Charbrowo- 35, najmniej w Echu Biesowice, GTS-ie Czarna Dąbrówka i Jantarii Pobłocie- po 21), a my tradycyjnie na półmetku sezonu wyszukaliśmy spośród tej bardzo szerokiej grupy futbolistów tych, którzy zaliczyli komplet meczów po 90 minut każdy. Wcześniej, gdy okręgówka liczyła 16 drużyn był to "Klub 2700", bo tyle czasu w całej edycji spędzali na murawie ci "wybrańcy" w 30 pełnych spotkaniach. Obecnie w kampanii 2020/2021 zmieniamy chwilowo szyld na "Klub 3420", co oznacza, że na razie na "liczniku" jest 1710 minut.

Od razu dodajmy, że dostać się do tego elitarnego grona było niezwykle trudno już poprzednio, a teraz trzeba zagrać ogółem aż osiem meczów więcej, czyli poprzeczka podniesiona jest jeszcze wyżej, ale i ewentualny splendor, choćby symboliczny, też byłby znaczniejszy. Na półmetku kandydatów jest... zaledwie sześciu, z czego trzech to bramkarze. Co ważne, w tej wąskiej grupie znajduje się zawodnik MKS-u Debrzno Sławomir Słonka. Golkiperów reprezentują również Michał Dworak z Wybrzeża Objazda oraz Adrian Kottlenga z Echa. Trzej kolejni futboliści to gracze z pola, a zatem Mateusz Barszcz z KS Gryf Słupsk, Bartłomiej Borowicz ze Startu Miastko i Volodymyr Kaydrovych z Myśliwca Tuchomie.

Trzeba zaznaczyć, że podejmując się analizy wydarzeń I fazy edycji pod tym kątem już na wstępie wykluczyliśmy z grona klubów, w których można byłoby wyłuskać "niezastąpionych" aż cztery: Chrobrego, Spartę Sycewice, Sokół Wyczechy i Kaszubię Studzienice. Wszystko z powodu ogromnych kłopotów kadrowych charbrowian, którzy nie pojechali na zawody do Sycewic, a mecze w Studzienicach i Wyczechach były przerywane z powodu zdekompletowania przedostatniego aktualnie teamu w tabeli, co od razu pozbawiało możliwości zaliczenia kompletu minut przez któregokolwiek piłkarza omawianych zespołów.

Oprócz wymienionej szóstki kilku innych zawodników było jesienią dosłownie o krok od dołączenia do grupy "niezastąpionych". Oto w MKS-ie Debrzno 30 minut zabrakło Pawłowi Władyczakowi (zmienionemu w konfrontacji z Chrobrym na pół godziny przed końcem), a Norbert Mucha ze względów zdrowotnych opuścił potyczkę z Sokołem. Ledwie czterech (!) minut brakowało natomiast Łukaszowi Koziełowi z Bartonu Barcino, piętnastu Dawidowi Wdowczykowi z GTS-u, a Krzysztofowi Suszko z Leśnika Cewice też niewiele, gdyż 58. Trochę pecha miał Arkadiusz Zachajczuk z Piasta Człuchów, któremu w ostatniej serii, w zaległym meczu z Lipniczanką Lipnica, pauza za cztery żółte kartki uniemożliwiła występ, a w poprzednich osiemnastu grał zawsze w pełnym wymiarze czasowym.

Poniżej jeszcze raz honorowa lista zawodników i... znak zapytania. Skoro wykaz liczy zaledwie sześć nazwisk, to czy po zakończeniu kampanii 2020/2021 ktokolwiek się ostanie? To pytanie piekielnie trudne, bo takiego też kalibru zadanie czeka przywoływanych tutaj piłkarzy. Pożyjemy, zobaczymy...

Mateusz Barszcz (KS Gryf Słupsk)
Bartłomiej Borowicz (Start Miastko)
Michał Dworak (Wybrzeże Objazda)
Volodymyr Kaydrovych (Myśliwiec Tuchomie)
Adrian Kottlenga (Echo Biesowice)
Sławomir Słonka (MKS Debrzno)

::  Copyright © 2003-2021 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::