AKTUALNOŚCI
Podsumowanie piłkarskiej jesieni (3) - juniorzy E207.01.2021r.
Kontynuujemy reasumowanie wydarzeń I rundy, bilansując występy naszych drużyn w regularnych rozgrywkach ligowych. Trzecią ekipą biorącą udział w rywalizacji w formie turniejów na boiskach "Orlik" jest ta skupiająca zawodników z rocznika 2011. W tej grupie szkoleniowcem jest Norbert Mucha, a więc ten sam trener, który prowadzi rok młodszych futbolistów. Odmiennie od swoich koleżanek i kolegów z pozostałych dwóch zespołów orlikowych dziesięciolatkowie mieli za przeciwników cztery drużyny, czyli najwięcej.

Zajęliśmy ostatnią piątą lokatę, ustępując czwartemu Piastowi Człuchów o punkcik podczas, gdy pozostali (Myśliwiec Tuchomie, Start Miastko, Kolejarz Chojnice) zdystansowali resztę bezapelacyjnie. Oprócz wygranej z Piastem w ostatnim turnieju w Tuchomiu podopieczni Muchy zremisowali wcześniej dwukrotnie z Kolejarzem po 1:1. Z dużą przewagą w tabeli najlepszy był Myśliwiec, ale warto nadmienić, iż starcia tego teamu z wiceliderem Startem były bardzo wyrównane (2:1, 2:1 i 1:1).

21 osób zgłosiliśmy do udziału w lidze i tylko cztery nie wystąpiły w mistrzowskich imprezach ani razu, przy czym Wojciech Bednarek i Marcelina Obarzanek zostawili ślad w innych rocznikach. Nie ma przypadku w tym, iż czterech futbolistów (Michał Bieszczad, Aleks Czyżykowski, Antoni Litwiniuk i Piotr Pałubicki) nie opuściło żadnych zawodów, bo rzeczywiście stanowią podstawę drużyny, chociaż dla Pałubickiego to pierwsze doświadczenia turniejowe. Skromnie prezentuje się lista strzelców, na której widnieją tylko trzy nazwiska. Najwięcej, bo trzy trafienia, zgromadził Bieszczad.

Liczymy na to, że wiosną będzie odrobinkę lepiej, jednak bez niepotrzebnego wywierania presji. Pisaliśmy już o tym: ważne, aby można było mówić o stopniowym rozwoju zawodników i zespołu, a jeśli przy tym coś "po drodze" wygramy, to tym przyjemniejsza stanie się praca trenera i jego wychowanków.

20 ekip z podokręgu słupskiego w kategorii juniorów E2 związek podzielił na cztery równe liczbowo grupy, w których jesienią triumfowały drużyny Grasz Dwumiasto Ustka (I), TS Gryf Słupsk (II), Myśliwca (III) i Kaszubii Studzienice (IV). Czerwono-niebiescy w drugiej fazie sezonu spotkają się z U-2 Bytów, Kolejarzem i Piastem, a zatem jedynie potyczki z teamem bytowskim będą dla naszych piłkarzy nowością.

Razem: 3 turnieje, 12 meczów, 1 zwycięstwo, 2 remisy, 9 porażek, 5 punktów, bramki 6-35

Turnieje:
Michał Bieszczad 3, Aleks Czyżykowski 3, Antoni Litwiniuk 3, Piotr Pałubicki 3, Jan Bielecki 2, Michał Frydrychowicz 2, Wiktoria Jarosz 2, Wojciech Laskowski 2, Martyna Nagibor 2, Franciszek Osięglewski 2, Zuzanna Żłobecka 2, Hubert Dunikowski 1, Maja Fąs 1, Nikodem Lisowski 1, Daniel Urban 1, Amelia Wasyłyk 1, Lena Wegner 1

Nie grali:
Wojciech Bednarek, Jakub Gondur, Błażej Krzemiński, Marcelina Obarzanek

Gole:
3- Michał Bieszczad, 2- Aleks Czyżykowski, 1- Jan Bielecki

::  Copyright © 2003-2021 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::