AKTUALNOŚCI
Podsumowanie piłkarskiej jesieni (1) - juniorzy F203.01.2021r.
Wkroczyliśmy w nowy rok 2021, od kilku tygodni (albo i dłużej, w zależności od rangi rozgrywek i kategorii wiekowej) trwa przerwa w ligowej rywalizacji, a my powracamy do wydarzeń I rundy sezonu 2020/2021. MKS Debrzno jest reprezentowany w rozgrywkach przez pięć drużyn dziecięcych i młodzieżowych oraz oczywiście seniorów. Dzisiaj bilansujemy występy najmłodszych, czyli zespołu rocznika 2013.

Jak wyglądała aktywność w tym okresie teamu prowadzonego przez debiutującego w tej roli Krzysztofa Dudzica? Uczestniczyliśmy w dwóch spośród trzech zaplanowanych turniejów mistrzowskich. Na pierwszy, rozgrywany w Niepoględziu ekipa nie pojechała, ale nie z powodu braków kadrowych, czy innych zdarzeń losowych (np. zdrowotnych), a dlatego, że kilka tygodni wcześniej w tym terminie (tj. 6 września) wpisaliśmy do kalendarza doroczny piknik Akademii Piłkarskiej. Ponieważ próby przełożenia imprezy o punkty na inny dzień spełzły na niczym, byliśmy niestety zmuszeni zrezygnować z wyjazdu na zawody. Emkaesiacy zagrali zatem później w imprezach w Bytowie i Chojnicach.

Wzięło w nich udział ogółem dziesięcioro podopiecznych K. Dudzica, z czego czworo (Marcelina Obarzanek, Wojciech Obarzanek, Iwo Traczyk i Wiktor Wasyłyk) zaliczyło obydwa turnieje, z kolei 9 osób zgłoszonych do sezonu jak na razie nie rozegrało ani jednego meczu, przy czym Maja Fąs, Szymon Kaczyński, Filip Nylec i Lena Wegner zaistnieli w starszym roczniku. Ze wspomnianej wyżej dziesiątki aż siedem osób (Dziubiński, Markiewicz, W. Obarzanek, M. Ogierman, Traczyk, W. Wasyłyk i Woś) to absolutni nowicjusze.

Wielokrotnie podkreślaliśmy, że na tym etapie wyniki nie są sprawą kluczową, ważniejsze jest to, aby dzieci czyniły postęp, regularnie uczęszczały na zajęcia, miały możliwość konfrontowania się z rówieśnikami i za kilka lat nadal były aktywne futbolowo. Z sześciu gier w ramach turniejów w dwóch byliśmy wyraźnie słabsi od przeciwników, w pozostałych, też przegranych, walka była bardziej zacięta. Strzelcem jedynej bramki był w spotkaniu z U-2 Bytów na zawodach w Chojnicach W. Wasyłyk.

17 drużyn grało jesienią w tej kategorii w podokręgu słupskim. W poszczególnych grupach pierwsze pozycje zajęli: Jantar II Ustka (I), Futbolaki KS Gryf Słupsk (II), Grasz Dwumiasto Ustka (III) i Dolina Gałąźnia Wielka (IV). W nowym rozdaniu, tym wiosennym, stawka została jak już informowaliśmy podzielona w inny sposób i czerwono-niebieskich czekają mecze z Leśnikiem Cewice, Pogonią Lębork, Diamentem Trzebielino i KS Włynkówko.

Razem: 3 turnieje, 9 meczów, 0 zwycięstw, 0 remisów, 9 porażek, 0 punktów, bramki 1-28

Turnieje:
Marcelina Obarzanek 2, Wojciech Obarzanek 2, Iwo Traczyk 2, Wiktor Wasyłyk 2, Filip Dziubiński 1, Jan Markiewicz 1, Maksymilian Ogierman 1, Szymon Ogierman 1, Amelia Wasyłyk 1, Alan Woś 1

Nie grali:
Kacper Datta, Patryk Dudzic, Maja Fąs, Szymon Kaczyński, Wojciech Kudrelik, Julian Kuligowski, Filip Nylec, Daniel Szczepanik, Lena Wegner

Gole:
1- Wiktor Wasyłyk

::  Copyright © 2003-2021 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::