Norbert Mucha i Martin Romanek z licencją trenerską Grassroots C22.09.2020r.
Przed niemal dwoma tygodniami, 10 września 2020 r., dwie osoby związane z naszym klubem ukończyły organizowany przez Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej kurs trenerski Grassroots C, uzyskując licencje uprawniające do prowadzenia w rozgrywkach mistrzowskich drużyn juniorskich, począwszy od najmłodszych kategorii wiekowych aż po D1, czyli w tym sezonie zawodników urodzonych w 2008 roku. Ponadto jest to przepustka do samodzielnego szkolenia ekip uczestniczących w zmaganiach seniorów na szczeblu klasy A i B. Dokumenty niezbędne do pracy trenerskiej uzyskali po zaliczeniu właściwych egzaminów Norbert Mucha i Martin Romanek.

Zajęcia w Bydgoszczy i okolicach trwały kilka miesięcy (zjazdy weekendowe), z przerwą koronawirusową. Gratulując obydwu emkaesiakom dodajmy dla porządku, iż N. Mucha jest odpowiedzialny w klubie znad Debrzynki za zespoły roczników 2011 i 2012 (juniorzy E2 i F1), grające w orlikowych turniejach pod egidą Podokręgu Słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, natomiast w przypadku M. Romanka szansa na wkroczenie na szkoleniową ścieżkę zaistnieje być może w przyszłości.