Trzy punkty po solidnej grze07.09.2020r.
Podopieczni Dariusza Piekarskiego, czyli ekipa juniorów D1, pokonali na wyjeździe Kolejarza Chojnice 3:1 i po dwóch kolejkach liderują w swojej grupie okręgówki. Debrznianie w poniedziałkowe popołudnie byli lepsi od swoich rówieśników z Grodu Tura, dokumentując wyższość dwoma golami dającymi komplet oczek w końcowym kwadransie zawodów.

Wcześniej też więcej atutów było po stronie emkaesiaków, którzy w 6. minucie objęli prowadzenie. Zagrywał Mateusz Kulicki, a ładnym strzałem zdobył gola Antoni Sadowski. Po okresie wyrównanej gry, naznaczonej głównie walką w środku pola, w 17 min. dobre uderzenie z wolnego pokazał Kulicki, ale bramkarz chwycił futbolówkę. Po chwili to my martwiliśmy się o losy akcji na naszym polu karnym, a chojniczanie ostatecznie tylko obili słupek... W 19 min. dobrze zachował się Wojciech Kalla przejmując piłkę od bramkarza, ale jego strzał był nieprecyzyjny. W 21 min. solowy atak przeprowadził Bartosz Karbownik i oddał groźne uderzenie. W 30 min. udaną interwencją w naszej bramce popisał się Maksymilian Fąs, a chwilę potem Jakub Jaśkiewicz po mocnej próbie wywalczył rzut rożny.

Kiepsko zaczęliśmy drugą odsłonę, gdyż już po niecałej minucie od gwizdka sędziego Mariusza Hoppe zagapiliśmy się po kornerze i futbolówka wylądowała w siatce. To zmobilizowało debrznian i w 41 min po rogu dwukrotnie usiłował pokonać golkipera Sadowski, strzelał również Kulicki. W 43 min. z kolei Emil Paczkowski główkował po wrzutce znowu z rzutu rożnego w wykonaniu Karbownika, lecz "gała" powędrowała obok celu. Generalnie dominowaliśmy, jednak w 48 min. Fąs wybronił niełatwy strzał z bliska. W 54 min. Kacper Kaczor miał świetną okazję, ale nie przechytrzył bramkarza. Udało się wreszcie w 58. minucie Kulickiemu, który solowym rajdem i uderzeniem z lewej nogi pod poprzeczkę trafił na 2:1!

Mateusz nabrał ochoty na kolejne gole i był tego bliski w 61 i 64 min., w obydwu przypadkach posyłając piłkę obok bramki. W 65 min. natomiast Paczkowski wcelował w zewnętrzną część słupka. W tej samej minucie wynik na 3:1 ustalił uparty Kulicki po podaniu Kalli, bardzo pewnie płasko przymierzając do bramki. Brawo!

W trzeciej serii rundy jesiennej zagramy u siebie w sobotę 12 września o godz.11.00 z Chojniczanką Chojnice.

Kolejarz Chojnice- MKS Debrzno 1:3 (0:1)
Gole dla MKS-u: Mateusz Kulicki (58, 65), Antoni Sadowski (6)
MKS: Kaszubowski, Fąs- Białek, Domek, Jaśkiewicz, Kaczor, Kalla, Kanecki, Karbownik, Kulicki, Paczkowski, Paprota, Sadowski, Szyszka