Była walka, Arka lepsza26.08.2020r.
Nadal bez powodzenia poczynają sobie juniorzy C1 MKS-u grający w I lidze wojewódzkiej. Nie było sensacji w starciu outsidera rozgrywek, czyli czerwono-niebieskich z przewodzącą tabeli Arką Gdynia. Wynik 1:6 może wskazywać na dużą dominację gości i rzeczywiście prezentowali się korzystniej od emkaesiaków, co do tego nie ma wątpliwości. Były wprawdzie fragmenty niezłej gry debrznian, lecz to jednak zbyt mało, aby pokusić się o miłą niespodziankę.

Do przerwy przyjezdni prowadzili 2:0. Zaczęli od gola w 8. minucie, kiedy po rzucie wolnym głową od słupka jeden z arkowców skierował piłkę do siatki. W 12 min. do odrabiania była już dwubramkowa strata, bo po zagraniu do środka gdynianin minął Mateusza Szajgina (ogólnie dobry występ) i strzałem do pustej bramki ulokował futbolówkę w celu. W dalszej części pierwszej odsłony trwała w miarę wyrównana walka, bez wyraźnej przewagi którejś ze stron. Staraliśmy się ambitnie skruszyć obronny mur rywali, ale daleko nam było do stworzenia klarownych okazji na gole.

Po wyjściu na drugą połowę MKS zagrał bardziej odważnie, usiłowaliśmy jeszcze mocniej dobrać się do skóry przeciwnikowi, lecz brakowało konkretnych argumentów. Na domiar złego w 48. minucie po faulu Szymona Szlagi sędzia podyktował karnego dla żółto-niebieskich i po chwili na tablicy zaświeciliśmy trójkę. W 54 min. moment radości, bo po akcji Dominika Schatlacka ręką zagrał któryś z defensorów gdyńskich i arbiter ponownie wskazał na punkt oddalony od celu o jedenaście metrów. Doskonałą szansę wykorzystał Adrian Grabka i zrobiło się 1:3. W 58 min. mogło paść nawet kontaktowe trafienie, ale Dominik Pikulik chyba pospieszył się z lobowaniem bramkarza i jego uderzenie było nieprecyzyjne. W tym czasie team z Grodu Dzika podobał się, piłkarze Pawła Władyczaka z całych sił dążyli do odwrócenia losów zawodów. Nie udało się, a w 68 min. padł czwarty gol dla Arki i to zupełnie podkopało naszą wiarę w dobry wynik.

W 71 min. po podaniu z prawej strony i dołożeniu nogi z bliska rywale uzyskali piątego gola, natomiast w 79 min. po kornerze i strzale głową szóstego. 1:6...

Po czterech porażkach pojedziemy szukać optymizmu do Bruskowa Wielkiego. Mecz z Salosem Słupsk odbędzie się w tej miejscowości w niedzielę 30 sierpnia o godz.11.00.

MKS Debrzno- Arka Gdynia 1:6 (0:2)
Bramka dla MKS-u: Adrian Grabka (54-k)
MKS: Mat. Szajgin- Bednarczyk, Birosz, Brzykcy, Drygalski, W. Górecki, Grabka, Jakubowski, H. Kaczmarczyk, Kaczyński, Kieruj, Pikulik, Piotrowski, Schatlack, Sobczak, Szlaga, Śledziński, W. Wrzeszcz