Juniorzy B jednak nie wystartują04.08.2020r.
Z przykrością przychodzi nam poinformować, że w edycji 2020/2021 zabraknie w rozgrywkach ligowych drużyny MKS-u złożonej z zawodników z roczników 2004 i 2005, a więc juniorów B. Sygnalizowaliśmy wcześniej problemy z odpowiednio liczną kadrą zespołu, na dodatek z jego prowadzenia zrezygnował trener Łukasz Płóciennik. Niestety, zarówno pierwsza, jak i druga kwestia nie znalazły pomyślnego rozwiązania, stąd w tej kategorii wiekowej czerwono-niebieskich w najbliższych miesiącach nie będzie.

Małe pocieszenie (chociaż to raczej niefortunne sformułowanie) niech stanowi fakt, iż kłopoty w omawianych rocznikach mieli również inni potencjalni uczestnicy rywalizacji w słupskiej klasie okręgowej. Ostatnio oprócz emkaesiaków z gry w lidze wycofały się także ekipy Startu Miastko i Doliny Gałąźnia Wielka. Na placu boju pozostały zatem trzy(!) kluby reprezentujące podokręg, tj. Jantar Ustka, Pogoń Lębork i Kolejarz Chojnice. Dołączono do nich z "gdańskiej" części województwa teamy Brdy Rytel, Tęczy Brusy i KTS-K GOSRiT II Luzino i w ten sposób zmagania zostały uratowane.

Odkąd powstała drużyna juniorów B w klubie znad Debrzynki (czyli od kampanii 1999/2000) drugi raz nie zaistniejemy w tej kategorii w rozgrywkach mistrzowskich. Poprzednio zdarzyło się tak w sezonie 2016/2017...