AKTUALNOŚCI
Chaos w upale17.06.2020r.
O wiele słabiej niż można było oczekiwać zaprezentowali się juniorzy C2 (rocznik 2006 i młodsi) w towarzyskiej potyczce z Akademią Piłkarską Szczecinek. Więcej, wyjazdowa konfrontacja zupełnie nie udała się podopiecznym Pawła Władyczaka (nieobecnego na zawodach z powodów osobistych), którzy ulegli przeciwnikom 2:7. Mecz rozgrywany w dokuczliwym upale toczył się pod dyktando gospodarzy, którzy może nie pokazali nadzwyczajnej dyspozycji i umiejętności, jednak na pewno solidność i lepszą dla oka grę.

Do przerwy przegrywaliśmy 0:4 i o ile premierowe pół godziny było w miarę wyrównane (z golem straconym przez debrznian w 15. minucie), to końcówka tej odsłony unaoczniła nasze braki, co skrzętnie wykorzystali miejscowi. Mateusz Szajgin wyjmował futbolówkę z siatki jeszcze trzykrotnie, tj. w 33, 40. i 40+1. minucie...

Na dokładkę doszedł piąty gol dla AP Szczecinek, zaraz po przerwie, w 41. minucie... Wówczas między słupkami bramki emkaesiaków stał już gościnnie Dawid Kujawski, czyli zawodnik z rocznika 2005, "ubezpieczający" uskarżającego się na ból ręki Mat. Szajgina. Chwilę później wreszcie odrobina optymizmu, gdy po akcji Dominika Pikulika bramkę zdobył Wiktor Wrzeszcz. Druga część ogólnie mniej ciekawa, lecz futboliści szczecineccy potrafili dołożyć następne dwa trafienia (51 i 61 min.), na co ripostowaliśmy wpisaniem się na listę strzelców przez Pikulika w 63. minucie. Krótko i zwięźle w podsumowaniu środowego występu: bez szału ze strony piłkarzy z Grodu Dzika, a do poprawy mamy naprawdę wiele.

Dziękujęmy bardzo za pomoc w transporcie na spotkanie w Szczecinku Annie i Radosławowi Szlaga oraz Andrzejowi Pikulikowi.

Czwarta "kontrolka" w okresie przygotowawczym czeka team Władyczaka we wtorek 23 czerwca o godz.18.00 na naszym obielcie, a rywalem będą Czarni Czarne.

AP Szczecinek- MKS Debrzno 7:2 (4:0)
Gole dla MKS-u: Wiktor Wrzeszcz (42), Dominik Pikulik (63)
MKS: Mat. Szajgin, Kujawski- Bednarczyk, Birosz, Brzykcy, W. Górecki, Grabka, Kaczyński, Kieruj, Łabędź, Pikulik, Sobczak, Mich. Szajgin, Szlaga, W. Wrzeszcz