Futbolowy stan wyjątkowy12.03.2020r.
Na dzisiejszym nadzwyczajnym posiedzeniu Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej postanowiono zawiesić do 29 marca 2020 r. (włącznie) wszelkie rozgrywki piłkarskie seniorów i juniorów w klasach niższych, tj. od III ligi w dół. Zakaz objął oczywiście również teren zawiadywany przez Pomorski Związek Piłki Nożnej, o czym natychmiast powiadomiono kluby w naszym województwie. Całość odnosi się do zagrożenia epidemią koronawirusa.

Czwartkowe decyzje mają niebagatelne konsekwencje dla kalendarza zmagań w rundzie wiosennej i dotyczą na razie trzech zespołów MKS-u Debrzno. Wczoraj informowaliśmy, iż Pomorski ZPN samodzielnie odwołał dwie najbliższe kolejki w rywalizacji dzieci i młodzieży (14/15 marca i 21/22 marca). Wiedzieliśmy już zatem, że juniorzy C2 emkaesiaków nie zagrają w I Lidze Wojewódzkiej w omawianych terminach z Cartusią Kartuzy i Beniaminkiem 03 Starogard Gdański. Obecnie do tej listy możemy dopisać mecz z Arką Gdynia, zaplanowany w Debrznie na niedzielę 29 marca o godz.11.00.

Nie odbędą się także zgodnie z pierwotnie przyjętym programem gier spotkania najbardziej interesujące kibiców, czyli klasy okręgowej seniorów, a mianowicie MKS- Karol Pęplino (15 marca o godz.15.00), Start Miastko- MKS (21 marca o godz.14.00) i MKS- Kaszubia Studzienice (29 marca o godz.16.00). Przełożone zostały ponadto zawody inaugurujące rewanże w okręgówce juniorów B pomiędzy Kolejarzem Chojnice i MKS-em. Zawodnicy mieli wybiec na boisko 29 marca o godz.11.00.

Sytuacja jest poważna i niecodzienna, nam pozostaje jedynie podporządkować się komunikatom przychodzącym z futbolowego związku oraz czekać cierpliwie co wydarzy się w następnych tygodniach. W tej chwili nie ma mowy nie tylko o meczach, treningi także zostały zawieszone do odwołania...