Podium rzutem na taśmę08.02.2020r.
Juniorzy C2 (rocznik 2006 i młodsi) uczestniczyli dzisiaj w tradycyjnym halowym turnieju zorganizowanym z okazji 75. rocznicy wyzwolenia Wałcza. Zawody odbyły się w obiekcie Szkoły Podstawowej numer 3 z inicjatywy Klubu Sportowego Orzeł i trenera Piotra Dziekańskiego przy udziale miejscowego samorządu. Czerwono-niebieskim przyszło rywalizować z rok starszymi rywalami i m.in. dzięki temu był to szczególnie trudny, ale i wartościowy egzamin. Zdali go pozytywnie, plasując się wśród siedmiu drużyn na dobrym trzecim miejscu.

Za ekipę debrzeńską odpowiadał tym razem Kamil Masternak, w zastępstwie chorego Pawła Władyczaka. W pierwszym meczu wygraliśmy efektownie z Redłovią Redło. Skończyło się na wysokim 4:1, ale sam początek nie był pomyślny, bo to przeciwnicy jako pierwsi trafili do siatki. Drugi występ okazał się zarazem najsłabszym w całej imprezie w naszym wykonaniu, gdyż popełniając proste błędy ulegliśmy Zjednoczonym Kaczory aż 0:3. W kolejnej potyczce stoczyliśmy równy bój z gospodarzami, zremisowany bezbramkowo. Mogła się podobać twarda walka z obu stron, z poszanowaniem zasad fair play. Zabrakło jedynie najważniejszego, czyli goli...

W drugiej fazie turnieju najpierw wyraźnie przegraliśmy z późniejszym triumfatorem całości, Polonią Jastrowie 1:5. W kolejnej konfrontacji stanęliśmy naprzeciw drugiego teamu z Jastrowia. Długo wszystko układało się po myśli emkaesiaków, którzy strzelili dwa gole po składnych akcjach, lecz pokpili sprawę rozdając drużynie Polonii prezenty w końcowych fragmentach gry. Przed ostatnim meczem sytuacja była następująca: wygrana dałaby nam trzeci stopień podium, porażka lub remis zepchnęłyby MKS na przedostatnią pozycję. Mocno zmobilizowani piłkarze znad Debrzynki zagrali bardzo dobrze, pokonując Lecha Czaplinek aż 4:0 i przesuwając się w rankingu na wspomnianą trzecią lokatę!

Debrznianie przywieźli do klubu pamiątkowy puchar, każdy zawodnik wzbogacił swoją solową kolekcję brązowym medalem, a dodatkowe wyróżnienie spotkało najlepszego w naszej ekipie Huberta Kaczmarczyka, który otrzymał zestaw upominków.

Serdeczne podziękowania dla Andrzeja Pikulika i Radosława Szlagi za dużą pomoc w organizacji wyjazdu do Wałcza.

Rezultaty spotkań i zdobywcy goli dla MKS-u:

Redłovia- Polonia 0:2
Orzeł- Zjednoczeni 0:0
Polonia II- Lech 1:1
MKS- Redłovia 4:1 (Pikulik 2, Birosz, W. Górecki)
Orzeł- Lech 2:2
Polonia- Polonia II 3:1
Zjednoczeni- MKS 3:0
Redłovia- Polonia II 1:1
Polonia- Lech 2:1
Orzeł- MKS 0:0
Zjednoczeni- Polonia II 0:1