Budżet Obywatelski 2020 - zagłosuj na propozycję MKS-u!25.09.2019r.
Zbliża się koniec trzeciego kwartału, a wraz z tym faktem tradycyjnie przyszła pora na głosowanie w Budżecie Obywatelskim Gminy Debrzno. W najbliższej rozgrywce, dotyczącej roku 2020, weźmie udział dziewięć projektów, w tym kolejny raz ten zaproponowany przez nasz klub. Podobnie jak 12 miesięcy temu staramy się o zakup kosiarki wrzecionowej na murawę boiska do piłki nożnej na Stadionie Miejskim. W 2018 roku nie udało się, zabrakło nam 15 głosów, aby znaleźć się w zwycięskim kwartecie, teraz jest szansa, aby było inaczej, lepiej, ale... Gorąco prosimy o Wasze wsparcie! "Rodzina MKS-u" składa się z zawodników, trenerów, rodziców piłkarzy, kibiców, przyjaciół, czy po prostu sympatyków, dla których czerwono-niebiescy to istotna, ważna organizacja. Razem możemy wiele!

Przypomnijmy, że dzięki Waszej pomocy w 2016 roku wywalczyliśmy wspólnie na nasz futbolowy "dom" tablicę świetlną i zestaw nagłaśniający, a zatem jesteśmy w stanie, przy odpowiedniej mobilizacji, "powojować" (jak na środowisko sportowe przystało) o kolejny sukces. Pamiętajcie, iż miejscem elekcji jest sala Centrum Kultury, Sportu i Turystyki. Należy pojawić się tam w niedzielę 29 września 2019 r. w godz.8.00-20.00 i oddać głos na JEDEN, wybrany przez siebie pomysł, zgłoszony przez wnioskodawców.

Ważne różnice w porównaniu z poprzednimi latami to właśnie możliwość "nagrodzenia" tylko jednego projektu, ale także to, iż prawo głosu mają obecnie mieszkańcy całej gminy (a nie jedynie miasta), mający skończone co najmniej 18 lat (a nie 16). Pula do wykorzystania na jedną propozycję to maksymalnie 50000 złotych (w minionych edycjach było to 30000), za to teraz do realizacji wybierzemy łącznie trzy, a nie cztery projekty.

Pamiętajcie: jeśli uznacie, że warto przychylnie odnieść się do zgłoszonego przez MKS zadania, oddajcie swój głos na projekt nr 8! Każdy z Was naprawdę może mieć realny wpływ na to, co dzieje się w małej, lokalnej społeczności, tym bardziej warto odwiedzić budynek CKST za cztery dni!

Propozycje zadań do budżetu obywatelskiego na rok 2020:

1. Doposażenie placu zabaw przy ul. Czerniakowskiej w Debrznie - etap II
2. Modernizacja ciągu pieszo-jezdnego na drodze osiedlowej ul. Ogrodowa 2
3. Instalacja na Placu Lotników Polskich
4. Dziki Skatepark
5. Miasto przyjazne rowerzystom
6. Przerwa na relax
7. Straż na wodzie
8. Poprawa infrastruktury Stadionu Miejskiego poprzez zakup kosiarki wrzecionowej na murawę boiska do piłki nożnej
9. Plaża relaksu