Rocznik 2009 z drugą lokatą24.09.2019r.
Dobrze zaprezentowali się we wczorajszym turnieju okręgówki juniorów E1 w Chojnicach młodzi futboliści MKS-u. Debrznianie, trenowani przez Dariusza Piekarskiego, zainkasowali sześć punkcików za zwycięstwa z gospodarzem imprezy (Kolejarz) oraz człuchowskim Piastem. W trzecim występie ulegliśmy liderowi tabeli JFA Przechlewo.

Emkaesiacy źle rozpoczęli zawody, bo w pierwszych minutach meczu z Kolejarzem straciliśmy gola, ale potem było znacznie lepiej i dzięki trafieniom Maksymiliana Czyżykowskiego, Aleksa Czyżykowskiego i Wojciecha Kalli końcowy wynik brzmiał 3:1. Druga potyczka, z człuchowianami, to niezliczona ilość sytuacji podbramkowych, udane i szczęśliwe interwencje golkipera Piasta, trochę też brakowało nam precyzji i wreszcie przełamanie defensywy przeciwnika przez M. Czyżykowskiego. Skromne, ale cenne 1:0... Trzecia konfrontacja to porażka 1:4 z JFA. Gra z obydwu stron mogła się podobać i chociaż stać nas było jedynie na honorową bramkę M. Czyżykowskiego (zresztą bardzo efektowną), to można było być zadowolonym z postawy teamu z Grodu Dzika.

Trzecia impreza jesienna dla tego rocznika odbędzie się w Człuchowie, a zespoły spotkają się 7 października o godz.17.00. Zespołowi MKS-u towarzyszyła w poniedziałkowym turnieju liczna grupa rodziców. Dziękujemy!

Rezultaty meczów i zdobywcy goli dla MKS-u:

Kolejarz Chojnice- MKS Debrzno 1:3 (M. Czyżykowski, A. Czyżykowski, Kalla)
Piast Człuchów- JFA Przechlewo 0:8
Piast Człuchów- MKS Debrzno 0:1 (M. Czyżykowski)
JFA Przechlewo- Kolejarz Chojnice 2:0
MKS Debrzno- JFA Przechlewo 1:4 (M. Czyżykowski)
Kolejarz Chojnice- Piast Człuchów 0:0

MKS: Białek, A. Czyżykowski, M. Czyżykowski, Jaśkiewicz, Kalla, Karbownik, Kaszubowski, F. Lange, Sadowski, Szyszka