Zabrakło sił w drugiej połowie 22.09.2019r.
Dzielnie starali się o jak najkorzystniejszy wynik juniorzy D2 w swoim trzecim w tym sezonie mistrzowskim meczu. Ulegliśmy na wyjedzie Startowi Miastko 1:2, prowadząc po 35 minutach 1:0. W drugiej odsłonie zmęczeni i osłabieni (na spotkanie nie pojechali m.in. Bartosz Karbownik i Mateusz Kulicki) czerwono-niebiescy nie dali rady gospodarzom.

W tej pierwszej, bardzo udanej połowie, oprócz gola, którego debrznianie zdobyli tuż przed gwizdkiem na przerwę za sprawą Wojciecha Kalli, mieliśmy jeszcze kilka wybornych okazji na większy "urobek". To był kluczowy moment rywalizacji, ponieważ gdybyśmy schodzili do szatni z dużo pokaźniejszą przewagą bramkową znacznie łatwiej grałoby się zespołowi Dariusza Piekarskiego w dalszej części potyczki.

Stojący między słupkami w zastępstwie Karbownika Miłosz Szyszka robił co mógł, jednak nie był w stanie zapobiec stratom goli w 43. i 63. minucie. Zatem przegraliśmy drugie z rzędu spotkanie ligowe i ponownie różnicą jednego gola. Aby osiągać lepsze rezultaty musimy mieć do dyspozycji tydzień w tydzień szerszą kadrę. Następna sposobność do ligowego sprawdzianu w niedzielę 29 września o godz.10.00. Zmierzymy się wtedy na Stadionie Miejskim z Kolejarzem Chojnice.

Start Miastko- MKS Debrzno 2:1 (0:1)
Bramka dla MKS-u: Wojciech Kalla (35)
MKS: Szyszka- Białek, M. Czyżykowski, Domek, Fąs, Jaśkiewicz, Kalla, Paczkowski, Paprota, Sadowski, Wejman