Przećwiczona gra obronna31.07.2019r.
W trzecim meczu kontrolnym seniorzy MKS-u ulegli rezerwom pierwszoligowej Chojniczanki Chojnice 0:4. Spotkanie rozegrane na obiekcie Kolejarza toczyło się pod znakiem zdecydowanej dominacji rywali, ale debrznianie pokazali ambitną, solidną grę, oczywiście na miarę możliwości składu, w jakim pojechali na środowy sparing.

Szkoleniowiec miejscowych Tomasz Pozorski miał do dyspozycji praktycznie dwie jedenastki oraz spore grono zawodników na co dzień trenujących z "jedynką". Nie dziwi więc przebieg potyczki, w której skupiliśmy się na skomasowanej defensywie. Długo jednak utrzymywał się bezbramkowy remis i nawet, jeśli ostatecznie do przerwy straciliśmy dwa gole, to paradoksalnie akurat w momentach, w których raczej... nie powinny paść.

Zaczęło się nawet obiecująco, bo wystarczyło kilkadziesiąt sekund, aby dwukrotnie gospodarze sfaulowali Pawła Władyczaka i egzekwowaliśmy rzuty wolne. Przy drugim, po ostrej wrzutce, niewiele zabrakło, aby Wojciech Taras doszedł z bliska do strzału głową. Potem obserwowaliśmy wyraźną przewagę Chojniczanki II, ale zarówno Sławomir Słonka w bramce, jak i defensorzy nie dawali się zaskoczyć aż do 35. minuty. Wtedy zachowaliśmy się nieroztropnie, bowiem po zagraniu Wojciecha Marca Słonka chwycił futbolówkę i sędzia Mariusz Hoppe gwizdnął rzut wolny pośredni. Michał Sacharuk nie strzelił jakoś szczególnie mocno, ale mimo to piłka po nogach obrońców wpadła do siatki. W 38 min. Słonka miał problemy ze sparowaniem uderzonej z dystansu futbolówki. Kozłującą "gałę" odbił przed siebie, ale na szczęście poprawka była nieskuteczna. W 44 min. niefortunna interwencja W. Marca, który zagrał ręką w polu karnym i arbiter nie miał wyjścia dyktując rzut karny. Jedenastkę wykorzystał Michał Kalitta.

Obraz gry po zmianie stron był identyczny. W 53 min. ładnie, płasko, ale trochę za słabo strzelił zza szesnastki Władyczak. W 71 min. Słonka wybronił w czystej pozycji, lecz po 60 sekundach skapitulował trzeci raz tego dnia. Z kilku metrów pokonał go Kacper Boniecki, a piłka przeszła naszemu bramkarzowi do celu po rękach. W 89 min. honorowego gola mógł zdobyć Krzysztof Dudzic, dobrze mierząc z wolnego, lecz Kacper Gibas strzegący chojnickiej bramki wybił piłkę na kornera. Nie zdołaliśmy utrzymać wyniku 0:3, bo po kontrze przeciwnicy uzyskali w 90. minucie jeszcze jednego gola, silnym uderzeniem. Personaliów autora tego trafienia nie poznaliśmy, chojniczanie podali go jako zawodnika testowanego.

Czerwono-niebieskich czeka teraz tradycyjny sprawdzian turniejowy u siebie, czyli "Puchar Lata". Impreza z udziałem czterech drużyn odbędzie się w niedzielę 4 sierpnia na Stadionie Miejskim w godz.11.00-17.00.

Chojniczanka II Chojnice- MKS Debrzno 4:0 (2:0)

1:0 Michał Sacharuk (35)
2:0 Michał Kalitta (44-k)
3:0 Kacper Boniecki (72)
4:0 zawodnik testowany (90)

MKS: Słonka- W. Taras, W. Marzec, Góra, Borucki- Kamowski (73 Wójtowicz), Władyczak, Mucha, Bielecki- K. Masternak (80 J. Racinowski), P. Klejdysz (66 K. Dudzic)