Oceniamy sezon 2018/2019 (1) - juniorzy E222.07.2019r.
Rozpoczynamy tradycyjny o tej porze roku cykl materiałów podsumowujących ligowe wydarzenia minionej edycji z udziałem czerwono-niebieskich znad Debrzynki. Dziś zreasumujemy rozgrywki, w których uczestniczyli zawodnicy rocznika 2009 (i młodsi). Emkaesiacy, trenowani przez Dariusza Piekarskiego, wywalczyli jesienią drugą lokatę, awansując tym samym na część wiosenną zmagań do grona "silniejszych", a tam ostatecznie MKS uplasował się na trzecim miejscu.

Pamiętajmy, że rywalizacja toczyła się w formie turniejów na boiskach typu "Orlik". Zespół Piekarskiego tworzyło na stałe dwunastu piłkarzy (mowa o tych, którzy zaliczyli występ o mistrzowskie punkty zarówno w I, jak i II rundzie), a trzech (Aleks Czyżykowski, Wojciech Kalla i Miłosz Szyszka) nie opuściło żadnych zawodów, z kolei Kacper Kaczor, Bartosz Karbownik i Marek Majewski nie byli obecni w jednym turnieju.

Z 43 goli zdobytych przez drużynę Piekarskiego zdecydowaną większość (29!) strzelili bracia Maksymilian i Aleks Czyżykowscy. Na szczególną uwagę zasługuje postawa tego drugiego. Warto bowiem przypomnieć, że to futbolista z rocznika 2011, a więc najmłodszy w teamie debrzneńskim, który radzi sobie (już drugi rok) w gronie starszych kolegów bez najmniejszych kompleksów.

Poczynania tego zespołu, podobnie jak w poprzednim sezonie, charakteryzowały olbrzymia ambicja i pasja, a gdy dodamy do tego wzrastające stopniowo z miesiąca na miesiąc umiejętności i doświadczenie, należy uznać, że ekipa czyni postęp. Naturalnie, co podkreślamy, nie jest najważniejszy w tym momencie czynnik związany z rezultatami meczów, znacznie istotniejsza wydaje się atmosfera wspólnej pracy i to, co będzie się dziać z poszczególnymi zawodnikami w przyszłości.

Na koniec informacja o zwycięzcach rozgrywek w części wiosennej ligi. Ogółem grano w sześciu grupach, z czego wśród "silniejszych" triumfowały ekipy Grasz Dwumiasto Ustka, JFA Przechlewo i KS Gryf Słupsk, zaś w potyczkach "słabszych" Słupia Kobylnica, Lew Lębork i Start Miastko.

Razem: 6 turniejów, 24 mecze, 12 zwycięstw, 2 remisy, 10 porażek, 38 punktów, bramki 43-26

Jesień: 3 turnieje, 12 spotkań, 8 wygranych, 1 remis, 3 przegrane, 25 punktów, gole 32-11

Wiosna: 3 turnieje, 12 spotkań, 4 wygrane, 1 remis, 7 przegranych, 13 punktów, gole 11-15

Turnieje:
Aleks Czyżykowski 6, Wojciech Kalla 6, Miłosz Szyszka 6, Kacper Kaczor 5, Bartosz Karbownik 5, Marek Majewski 5, Maksymilian Czyżykowski 4, Jakub Jaśkiewicz 4, Antoni Pazdzioch 4, Antoni Sadowski 4, Dawid Białek 3, Fabian Wójtowicz 3

Tylko jesienią:
Wojciech Gwiździel 2

Tylko wiosną:
Rafał Kaszubowski 3, Tomasz Stępniak 1

Nie grali:
Oliwia Galska, Tomasz Lamot, Filip Lange, Zofia Sokolik

Gole: