AKTUALNOŚCI
Sławomir Słonka trenerem seniorów17.07.2019r.
Znamy następcę Pawła Władyczaka na stanowisku trenera drużyny seniorów MKS Debrzno. Od wczoraj, gdy odbyły się inauguracyjne zajęcia po krótkiej przerwie między sezonami, zespołem opiekuje się Sławomir Słonka. Absolutnie nie jest to postać anonimowa dla kibiców w Grodzie Dzika, ale chcielibyśmy przypomnieć kilka ważnych faktów dotyczących dotychczasowych związków szkoleniowca i czynnego zawodnika w jednej osobie z naszym klubem.

Słonka ma niespełna 38 lat i od wiosny 2011 roku, gdy najpierw na mocy transferu czasowego, a potem na stałe przeszedł do klubu z ul. Sportowej z pobliskiej Jedności Zakrzewo, reprezentuje czerwono-niebieskie barwy jako piłkarz, łącząc aktywność futbolową z zajmowaniem się pracą trenerską. Nieprzerwanie od ponad ośmiu lat był odpowiedzialny za zespoły juniorskie emkaesiaków. Najpierw prowadził juniorów A i B w rundzie rewanżowej edycji 2010/2011 oraz w sezonie 2011/2012, potem juniorów A w 2012/2013, a następnie od kampanii 2013/2014 (wtedy jeszcze bez występów w lidze, które nadeszły nieco później, czyli od jesieni 2014 roku) do końca rozgrywek 2018/2019 miał pod swoją kuratelą futbolistów z rocznika 2005, grających kolejno pod szyldem juniorów E2, E1, D2, D1 i C2.

Bez wątpienia za największy sukces w szkoleniowej przygodzie Słonka może uznać awans swoich podopiecznych w 2017 roku do I Ligi Wojewódzkiej Juniorów D1 i udział w rozgrywkach, gdzie drużyna debrzneńska nie zdołała wprawdzie utrzymać się w tej klasie, lecz zanotowała sporo dobrych potyczek z przeciwnikami z większych ośrodków Pomorza (m.in. wygrana z Lechią Gdańsk). Godna odnotowania była też druga pozycja w klasie okręgowej juniorów B (2011/2012), gdy MKS jako jedyny urwał punkty zdecydowanym dominatorom zmagań z Bytovii Bytów, wygrywając u siebie 1:0. Do tego dorobku warto dodać liczne sukcesy zespołu rocznika 2005 w zimowych halowych imprezach towarzyskich (m.in. wygrana w silnie obsadzonej imprezie w Luboniu w styczniu 2017 roku) oraz piątą pozycję w prestiżowym Międzynarodowym Młodzieżowym Turnieju Piłki Nożnej im. Kazimierza Górskiego w Dobiegniewie w lipcu 2016 roku.

Słonka to również zawodnik, który łącznie (od 12 lutego 2011 roku do 22 czerwca 2019 roku) zagrał w 299 oficjalnych meczach dorosłej ekipy MKS-u. Niemal wszystkie występy to oczywiście strzeżenie bramki teamu znad Debrzynki (pod tym względem jest niekwestionowanym rekordzistą w klubie), ale ma też na swoim koncie... jedno trafienie w spotkaniu klasy A z Uranią w Udorpiu (2 czerwca 2013 roku, 6:0), kiedy to otrzymał szansę z ławki rezerwowych jako boczny pomocnik i... strzelił efektownego gola.

W historii ekipy seniorów to dziesiąty trener (licząc same nazwiska, niektórzy sprawowali tę funkcję więcej niż raz), a jego poprzednikami byli Tadeusz Nowicki, Mirosław Łepek, Zbigniew Sadowski, Adam Mikowski, Mirosław Kisełyczka, Krzysztof Borkowski, Sylwester Nylec, Grzegorz Apryas i Paweł Władyczak.

Życzymy powodzenia w nowej, niełatwej roli, licząc na to, że wszyscy, którzy są blisko zespołu będą grać do jednej bramki (nomen omen) i będzie to "prostokąt" rywali, a nie nasz... Trzymamy kciuki!

::  Copyright © 2003-2022 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::