Skarszewy i Małe Trójmiasto też mają III ligę21.06.2019r.
To już definitywnie ostatni akcent sezonu 2018/2019 w rozgrywkach drużynowych w tenisie stołowym w województwie pomorskim. Zakończyły się dodatkowe gry o dwa miejsca premiowane awansem do trzeciej ligi. Przypomnijmy, że wcześniej, na początku maja, informowaliśmy o zdecydowanym triumfie drużyny MRKS-u II Gdańsk w fazie finałowej IV ligi. Finisz następnej części (barażowej) nastąpił dziś i dzięki temu poznaliśmy kolejne ekipy, które zasmakują gry klasę wyżej.

Bardzo zacięty był dwumecz GOSiR-u Skarszewy z teamem o nazwie SKROCKI-BUD MTS Kwidzyn. W pierwszym spotkaniu, w Kwidzynie, lepsi byli gospodarze (6:4), w rewanżu padł dokładnie odwrotny rezultat i o awansie skarszewian (których znają pingpongiści MKS-u Debrzno z dwóch emocjonujących potyczek w kampanii 2017/2018) przesądził bilans setów (38:32 na korzyść GOSiR-u). Wyraźnie mniejszych wrażeń dostarczyły konfrontacje drużyn BESKA ATS III Małe Trójmiasto oraz UKS LIS II Sierakowice. W obydwu przypadkach zwycięsko wyszli z nich ci pierwsi tenisiści (7:3 i 8:2) i także powędrowali w górę ligowych zmagań. Gratulacje!