Baraże o ligę wojewódzką juniorów C2 02.06.2019r.
Tuż po zakończeniu środowego (29 maja) meczu ligowego juniorów C2 pomiędzy Gryfem Słupsk i MKS-em Debrzno w siedzibie słupskiego klubu przy ul. Zielonej odbyło się losowanie gospodarza pierwszego z dwóch spotkań, które zdecydują o tym, która z drużyn (Gryf czy MKS) awansuje do ligi wojewódzkiej juniorów C2. W obecności przedstawicieli obydwu zespołów oraz referenta Komisji ds. Rozgrywek Podokręgu Słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej Jarosława Sawickiego "ślepy" los przesądził o tym, że drużyny zagrają najpierw w mieście nad Słupią, a rewanż odbędzie się w Grodzie Dzika.

Strony ustaliły również dokładne terminy i godziny potyczek. W Słupsku zagramy w niedzielę 9 czerwca o godz.11.30, natomiast w Debrznie w piątek 14 czerwca o godz.18.00. Reguły barażowych konfrontacji są następujące: jeśli zanotujemy identyczne rezultaty obydwu meczów (pojedynczy trwa jak wiadomo dwa razy po 30 minut) arbiter od razu zarządzi rzuty karne (po trzy strzały plus ewentualnie serie do skutku), bez dogrywki.

Żeby uporządkować fakty: zakończone oficjalnie wczoraj rozgrywki sezonu "zasadniczego" przyniosły w tej kategorii wiekowej (juniorzy D1, rocznik 2006 i młodsi) zdecydowany triumf Gryfa i MKS-u. Słupszczanie w 18 grach uzyskali 51 punktów i osiągnęli imponujący bilans bramkowy 135-12, jedyną porażkę ponosząc z Salosem Słupsk w przedostatniej kolejce (0:3). Drugą ekipę (właśnie Salos) wyprzedzili o cztery oczka. Czerwono-niebiescy znad Debrzynki zdystansowali wicemistrza naszej grupy okręgówki o pięć punktów. Był nim Piast Człuchów, z którym podopieczni Pawła Władyczaka przegrali obydwa spotkania (0:6 i 2:6), w pozostałych czternastu zwyciężając.

Godzi się przypomnieć, że jeśli weźmiemy pod uwagę wyłącznie juniorski futbol, to będzie to drugi przypadek w historii MKS-u udziału naszych piłkarzy w dodatkowych zawodach o awans do wyższej ligi. Dokładnie 10 lat temu, w czerwcu 2009 roku, prowadzeni przez Mirosława Kisełyczkę juniorzy A w barażach o Pomorską Ligę Juniorów zmierzyli się najpierw w półfinale z GKS-em Kołczygłowy. Debrznianie wygrali w dramatycznych okolicznościach 5:3 po dogrywce, po golach zdobywanych przez Łukasza Dudzica (2), Wojciecha Romanowskiego, Przemysława Szczubiała i Dariusza Piekarskiego. W dwumeczu finałowym u siebie zremisowali z Jantarem/Żakami 98 Ustka 1:1, aby nad morzem ulec w rewanżu 1:6. Obydwa trafienia dla emkaesiaków były wówczas autorstwa Patryka Klejdysza.