Komisja zweryfikowała stadion na sezon 2019/202023.05.2019r.
Komisja ds. Bezpieczeństwa na Obiektach Piłkarskich Podokręgu Słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej w składzie Jarosław Nowicki i Krzysztof Waszkiewicz zlustrowała dzisiaj Stadion Miejski, weryfikując jego przydatność do rozgrywania meczów mistrzowskich w kolejnej kampanii. To standardowa coroczna procedura, dotycząca każdego obiektu. Naturalnie miejsce, w którym w roli gospodarza przyjmuje inne kluby MKS Debrzno, nadaje się do odbywania zawodów w klasie okręgowej.

Jedyne zastrzeżenie komisji (tak zresztą jak rok wcześniej) budzi brak ogrodzenia na skarpie przy sektorze dla kibiców z Debrzna. Istnieje oczywiście od dawna płot oddzielający sympatyków futbolu od murawy, lecz 304 krzesełka usytuowane od strony wschodniej stadionu jako całość formalnie nie są niczym rozgraniczone od znajdującej się opodal działki pod budownictwo mieszkaniowe. Stawianie tam ogrodzenia to na zdrowy rozum, jak pisaliśmy już dwanaście miesięcy temu, raczej zbędny wydatek, biorąc pod uwagę zarówno kwestie estetyczne, jak i formalne. Obiekt w Debrznie jest od pięciu lat bezpieczny i przyjazny dla odwiedzających go kibiców i co do tego nie powinno być wątpliwości. Czy jednak mimo to temat dodatkowego płotu będzie wracał w przyszłości? Pewnie tak..