Bez powodzenia w pierwszym turnieju08.04.2019r.
Gospodarze, a więc Kaszubia Studzienice oraz JFA Przechlewo to najlepsze zespoły inauguracyjnej imprezy klasy okręgowej juniorów E1 (rocznik 2008 i młodsi) w rundzie wiosennej. Obydwie drużyny zgromadziły w czterech spotkaniach po dziesięć oczek. Nie wiodło się niestety debrznianom. Emkaesiacy, prowadzeni przez Łukasza Płóciennika, ulegli wszystkim rywalom i trzeba przyznać, że ustępowaliśmy im wyraźnie.

Przypomnijmy, że rozgrywki związkowe w tej kategorii są skonstruowane w ten sposób, iż po rundzie jesiennej tworzone są nowe grupy, w których określając kolokwialnie mocni konfrontują się z mocnymi i analogicznie słabsi ze słabszymi. Czerwono-niebiescy trafili do grona silniejszych teamów i widać teraz jak ciężko będzie im stawić czoła rówieśnikom. Ale.. to dobrze, niech trudności stanowią impuls do pracy i rozwoju.

W Studzienicach zaczęliśmy od przegranej 1:5 z Liderem Rychnowy. Niejako na pocieszenie był gol przedniej urody strzelony przez Alana Domka. Solidnie zagraliśmy z JFA Przechlewo, ale pod bramką rywali ewidentnie brakowało skutecznego wykończenia akcji. Przechlewianie uczynili to natomiast trzykrotnie i pokonali MKS 3:0. Dobre spotkanie zawodnicy Płóciennika rozegrali z U-2 Bytów. Porażka 1:2 ujmy nie przynosi. Odnotujmy trafienie Emila Paczkowskiego oraz widowiskową interwencję golkipera z Bytowa po mierzonym w samo okienko uderzeniu z dystansu Domka w ostatnich sekundach... Ostatni występ zupełnie bez historii, wynik 0:5 z Kaszubią mówi sam za siebie...

Drugie zawody z tego cyklu mają się odbyć na Orliku przy Stadionie Miejskim w Debrznie 1 maja o godz.11.00, ale najprawdopodobniej zostaną przyspieszone o dwa dni i młodzi futboliści zaprezentują się kibicom w poniedziałkowe popołudnie 29 kwietnia. Potwierdzimy to jeszcze, gdy zapadną ostateczne decyzje dotyczące omawianego turnieju.

Rezultaty meczów i zdobywcy bramek dla MKS-u:

U-2 Bytów- Kaszubia Studzienice 1:2
MKS Debrzno- Lider Rychnowy 1:5 (Domek)
Kaszubia Studzienice- JFA Przechlewo 1:1
Lider Rychnowy- U-2 Bytów 2:3
MKS Debrzno- JFA Przechlewo 0:3
Lider Rychnowy- Kaszubia Studzienice 0:2
JFA Przechlewo- Lider Rychnowy 4:0
U-2 Bytów- MKS Debrzno 2:1 (Paczkowski)
JFA Przechlewo- U-2 Bytów 1:0
Kaszubia Studzienice- MKS Debrzno 5:0