Jakub Oleksiewicz w Chojniczance20.03.2019r.
Najskuteczniejszy snajper liderującej w swojej grupie klasy okręgowej drużyny juniorów D1 MKS-u Debrzno Jakub Oleksiewicz przed dwoma tygodniami przeniósł się do grającej w I lidze wojewódzkiej Chojniczanki Chojnice. Podpisano umowę bezpłatnego transferu definitywnego przy zastrzeżeniu, iż naszemu klubowi przysługują procenty od następnego ewentualnego przejścia zawodnika z Chojniczanki do innego zespołu, a ich wysokość jest uzależniona od momentu przyszłego, hipotetycznego transferu, czyli lat szkolenia w zespole z Grodu Tura.

Oczywiście życzymy powodzenia Kubie w nowym towarzystwie i dalszego podnoszenia umiejętności piłkarskich. Aby być w zgodzie z faktami warto w tym miejscu wspomnieć, że 13-latek swoje pierwsze futbolowe kroki stawiał w JFA Przechlewo, gdzie występował w rozgrywkach mistrzowskich w edycji 2014/2015. Potem, przez trzy i pół roku, reprezentował czerwono-niebieskie barwy. Zanim doczekał się debiutu w MKS-ie w ligowych turniejach "orlikowych" (nastąpiło to 11 października 2015 roku) leczył kontuzję, zatem de facto dopiero od 2016 roku regularnie pokazywał się w konfrontacjach o punkty.

Spójrzmy na liczby obrazujące grę młodego piłkarza przy ul. Sportowej w Debrznie, skupiając się wyłącznie na oficjalnej rywalizacji pod egidą Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. Kampania 2015/2016 to 2 turnieje i 5 goli w kategorii juniorów E2, oraz 2 imprezy i dwie bramki w juniorach E1, sezon 2016/2017 przyniósł J. Oleksiewiczowi 15 meczów i 14 goli w teamie juniorów D2 oraz awans z nim do I ligi wojewódzkiej, edycja 2017/2018 z kolei 13 występów i 2 bramki w juniorach D1 (grał w tej drużynie tylko jesienią), a także 12 spotkań i 23 trafienia w juniorach D2, wreszcie w I rundzie sezonu 2018/2019 w ośmiu meczach "Olexy" zdobył aż 26 goli w juniorach D1, bezapelacyjnie brylując w rankingu strzelców.

Przez cały pobyt wśród emkaesiaków Kuba był szkolony łącznie przez trzech trenerów, tj. kolejno swojego ojca Roberta, Sławomira Słonkę i Pawła Władyczaka.