Hokejowo w deszczu14.03.2019r.
Drużyna juniorów C2 MKS-u prowadzona przez Sławomira Słonkę udała się w ramach treningu na sparing do Złotowa, gdzie miała okazję skonfrontować się z zespołem Sparty, w większości złożonym z zawodników urodzonych w 2004 roku, a więc starszych. Było to ewidentnie widać w poczynaniach obydwu zespołów, głównie jeśli chodzi o siłę fizyczną i dysproporcje z tym związane. Przegraliśmy zdecydowanie 5:12 i tylko chwilami obraz gry był w miarę korzystny dla czerwono-niebieskich.

Wobec wąskiej kadry teamu debrzneńskiego wystąpili w nim dwaj piłkarze na co dzień nie grający w tej kategorii w lidze, Jakub Grudziński i Jakub Majkowski. Nie zmieniło to faktu, że dominacja gospodarzy była zdecydowana. Trudne momenty przeżywał debiutujący między słupkami Jakub Olas, który raz po raz wystawiany był na ciężkie próby i niestety często też sięgał do siatki.

Pozytywy tego meczu kontrolnego, toczonego w w dokuczliwym deszczu, to bez wątpienia piękny gol Szymona Mazy z 18. minuty, gdy po zagraniu Patryka Kopczyka przełożył futbolówkę na lewą nogę i huknął nie do obrony w samo okienko, czy dwa trafienia Dominika Pikulika, obydwa uzyskane po dograniach Mazy. Oprócz tego Grudziński bez problemu wykorzystał sytuację sam na sam, a bramkę strzelił również Hubert Lange, gdy ładnie przymierzył do celu z dystansu.

Drugi sparing przed startem rundy wiosennej odbędziemy najprawdopodobniej w Okonku z Joga Bonito, tym razem z drużyną złożoną tak jak nasza z futbolistów z rocznika 2005. Przewidywany termin tego meczu to wtorek 19 marca o godz.16.00.

Sparta Złotów (rocznik 2004)- MKS Debrzno (rocznik 2005) 12:5 (6:2)
Bramki dla MKS-u: Dominik Pikulik (34, 66), Szymon Maza (18), Jakub Grudziński (49), Hubert Lange (60)
MKS: Olas- W. Bielecki, Goryl, Janke, Kopczyk, Kujawski, H. Lange, Maza, Pikulik, Sobczak, Stryszyk, N. Wieszewski + gościnnie Grudziński i Majkowski