Czterdziestu tenisistów w przedświątecznym turnieju22.12.2018r.
Brawo WY! Termin zdawałoby się "taki sobie", a tymczasem aż 40 osób stawiło się do hali Szkoły Podstawowej, aby rywalizować w bożonarodzeniowym turnieju tenisa stołowego. Pingpongiści spisali się na medal i to dosłownie, bo dokładnie tyle krążków z motywem świątecznym przygotowaliśmy dla uczestników zawodów...

Oprócz tego po trzech najlepszych zawodników w każdej kategorii obdarowaliśmy efektownymi statuetkami, więc zadowoleni byli wszyscy. Gry były interesujące, poziom oczywiście mocno zróżnicowany, ale na pewno cieszy fakt, iż najbardziej licznie pojawili się przedstawiciele najmłodszego pokolenia pingpongowego. Wśród mających nie więcej niż 18 lat triumfował Jakub Szymaniak z Wyczech przed Martyną Borowską z Kujanek oraz debrznianinem Kacprem Bieleckim.

W gronie seniorów (przedział wiekowy 18-40 lat) pierwsza lokata przypadła Krystianowi Gawrońskiemu z Sokola przed Robertem Stroińskim ze Strzeczony i Pawłem Pałubickim ze Starego Gronowa. Z kolei zmagania oldbojów (powyżej 40 lat) przyniosły pierwsze miejsce Lechowi Wrzeszczowi z Lipki, który wyprzedził Tomasza Mikołajczaka z Dąbek koło Człuchowa i Artura Magdziaka z Domisławia.

Naturalnie najwięcej osób, które wystartowały w imprezie pochodziło z Debrzna, ale nie zabrakło również zawodników z innych miejscowości (Cierznie, Czarne, Dąbki, Debrzno Wieś, Domisław, Lipka, Krępsk, Kujanki, Sokole, Stare Gronowo, Stołczno, Strzeczona, Uniechówek, Wyczechy). Na szczególne podkreślenie zasługuje udział całej rodziny Bieleckich ze Strzeczony, bo plastikową piłeczkę odbijali zarówno Mama i Tata (Justyna i Zbigniew), jak i ich dzieci (Maria i Wojciech)!

Turniej był częścią realizacji przez MKS zadania publicznego z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu pn. "Sportowe Debrzno 2018" dofinansowanego przez Miasto i Gminę Debrzno.

Kategoria do 18 lat

1. Jakub Szymaniak (Wyczechy)
2. Martyna Borowska (Kujanki)
3. Kacper Bielecki (Debrzno)