"Ludwiki" bez konkurencji08.12.2018r.
Absolutnie zasłużonym triumfem Polonii Jastrowie zakończyła się pierwsza odsłona tegorocznego cyklu turniejów świąteczno-noworocznych dzieci w halowej piłce nożnej, ta dedykowana rocznikowi 2008 (i młodsi). Zespół prowadzony przez doświadczonego szkoleniowca Ryszarda Ludewicza (stąd "Ludwiki") przeszedł jak burza przez rozgrywki w obiekcie Szkoły Podstawowej, tracąc jedynego gola w swoim inauguracyjnym występie przeciwko pierwszemu teamowi Chojniczanki. Ekipa gospodarzy, AP 2012 MKS Debrzno, uplasowała się na szóstej pozycji.

Zmagania w grupach toczyły się pod znakiem dominacji Polonii i drugiej drużyny Chojniczanki. Prawdziwe emocje rozgorzały w fazie play off, lecz nie dotyczyły starcia jastrowian z Piastem Człuchów (gładkie 3:0), lecz drugiego półfinału, w którym po bratobójczym boju Chojniczanka II zmogła Chojniczankę w rzutach karnych. Trzeba było aż dwunastu "karniaków", aby wyłonić zwycięzcę! Wygrany zespół miał długą drogę do awansu do decydującej potyczki, bo przegrywał już 0:2, ale ogromną determinacją doprowadził do remisu, a następnie okazał się minimalnie lepszy w dodatkowym konkursie.

Mecz o pierwsze miejsce bez wielkich wrażeń. Hat trick Patryka Mejera przesądził o bezproblemowym triumfie Polonii, a strzelcowi zapewnił tytuł króla snajperów. Pozostałe wyróżnienia indywidualne przypadły Kacprowi Kuli (Chojniczanka, MVP) oraz Oskarowi Dowkszy (Piast, najlepszy bramkarz).

Czerwono-niebiescy zajęli szóstą pozycję. W rywalizacji w grupie nie zdobyliśmy gola, dopiero w spotkaniach o miejsca 5-8 było odrobinę lepiej. Wiktorię z Liderem II Rychnowy zapewnił dwoma bramkami Emil Paczkowski, a potem ulegliśmy po serii karnych pierwszemu teamowi Lidera. Obaj wykonawcy, tj. Maksymilian Czyżykowski i Mateusz Kulicki nie zdołali pokonać golkipera rywali, pierwszy z nich trafił w słupek, drugi nie wcelował w światło bramki. W barwach drużyny z Grodu Dzika zagrało ogółem 11 piłkarzy, wypadliśmy średnio.

Nagrody dla młodych zawodników wręczał burmistrz Wojciech Kallas. Dziękujemy serdecznie za pomoc w organizacji zawodów wszystkim Rodzicom, w szczególności najbardziej zaangażowanym, a więc Bożenie Białek, Kindze Białek i Jakubowi Szyszce.

Turniej był częścią realizowanego przez MKS zadania publicznego z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu pn. "Sportowe Debrzno 2018" dofinansowanego przez Miasto i Gminę Debrzno. Patronat nad całością cyklu dziecięcych zimowych imprez nad Debrzynką sprawuje Pomorski Związek Piłki Nożnej.

Wyniki i strzelcy bramek dla drużyny debrzneńskiej:

Chojniczanka- Polonia 1:2

4. Mezar Nakło 0 2-9

o miejsca 5-8

Lider- Mezar 7:0
AP 2012 MKS- Lider II 2:0 (Paczkowski 2)

półfinały

Polonia- Piast 3:0
Chojniczanka II- Chojniczanka 2:2 karne 6:5

o VII miejsce

Lider II- Mezar 3:1

o V miejsce