Żal tych punktów 16.09.2018r.
Bądźmy szczerzy, porażka juniorów B z Chojniczanką Chojnice to rozczarowanie. Liczyliśmy może nie otwarcie, ale bardziej po cichutku, iż zainkasowanie przed ośmioma dniami trzech oczek z Piastem w Człuchowie będzie pozytywnym impulsem dla poczynań zespołu w kolejnych grach. Niestety, przegraliśmy u siebie z chojniczanami 1:2 i w zasadzie trudno mieć wielkie pretensje o końcowe rozstrzygnięcie.

Kwadrans rywalizacji na jej wstępie absolutnie równy. Obydwa teamy nie stworzyły dogodnych, realnych okazji na otwarcie wyniku. Za to w 17. minucie przyjezdni egzekwowali rzut wolny, po którym Łukasza Pruszkowskiego wyręczyła poprzeczka. Omal nie przegrywaliśmy, bo jeden z chojniczan pospieszył ze skuteczną dobitką, lecz był na wyraźnym spalonym. Pięć minut później było jednak 0:1. Podanie z głębi pola, wysoko zagrana futbolówka przeleciała ponad Kamilem Kiedrowiczem, dotarła do zawodnika Chojniczanki, który minął "Pruszcza" i wjechał do pustej bramki.

W 29 min. swoją chwilę radości przeżywał Michał Dunikowski i oczywiście cała drużyna. Po wrzutce z wolnego obrońcy gości nie wybili w porę piłki, dopadł do niej debrznianin i mocnym uderzeniem zdobył wyrównującego gola. Taki rezultat (1:1) utrzymał się do zejścia do szatni. W II połowie zacięta rywalizacja, momentami może z leciutką przewagą Chojniczanki. Zagapiliśmy się w 53. minucie i ponownie rywale wygrywali, tym razem 2:1. Na tę stratę nie potrafiliśmy już znaleźć recepty. Ambitna gra, starania o odwrócenie wyniku, nie przyniosły pożądanego efektu i trzeba było z trudem zaakceptować trzecią porażkę w czwartym meczu sezonu 2018/2019. Możliwości teamu Łukasza Płóciennika wydają się znacznie większe niż dotychczasowy dorobek...

Czy lepiej będzie za tydzień, gdy w niedzielę 23 września udamy się do Krojant? Potyczkę z Szarżą wyznaczono na godz.11.00.

MKS Debrzno- Chojniczanka Chojnice 1:2 (1:1)
Gol dla MKS-u: Michał Dunikowski (29)
MKS: Pruszkowski- Mudyna (41 Sikorski), K. Kiedrowicz, Dunikowski, Małka (53 Górnowicz)- Wojtuń (41 Mielnicki), Marzec, Kamowski, Nykiel- Kaczmarek, Kubicki (52 Łukaszewski)