Słaby tylko początek, łatwe 6:1 w Miastku15.09.2018r.
Jedynie pierwsze minuty spotkania juniorów D1 ze Startem Miastko mogły budzić mały niepokój. Czerwono-niebiescy niefortunnie zaczęli zawody, bo gospodarze przypadkowo zdobyli gola na 1:0 i mogło się wydawać, że będzie to trudna konfrontacja. Szybko odzyskaliśmy jednak dobre humory i potem poszło już gładko. Emkaesiacy odnieśli wysokie zwycięstwo, oddające w zupełności przebieg meczu.

W 2. minucie miasteccy młodzi futboliści objęli prowadzenie w kuriozalnych okolicznościach. Piłka odbiła się od popularnego "grzybka" (czy jak kto woli wysepki, pachołka, znacznika, kapturka) wyznaczającego pole karne, czym zmyliła naszą obronę. Z niespodziewanej okazji skorzystał jeden z rywali i uderzył płasko w długi róg, nie dając szans na dobrą interwencję Mateuszowi Szajginowi.

Pechowe zdarzenie nie zdeprymowało na szczęście debrznian. W 4 min. remisowaliśmy 1:1. Zagrywał Jakub Kaczyński, a sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Jakub Oleksiewicz. W 12 min. ratowała nas poprzeczka, a dobitka była nieprecyzyjna. Chwilę potem piłka po strzale z wolnego ześlizgnęła się po obramowaniu naszego "prostokąta". I tyle, było to właściwie ostatnie zagrożenie bramki MKS-u. Później niepodzielnie rządzili już na boisku piłkarze z Grodu Dzika. W 15 min. wyekspediowaliśmy piłkę z własnej połowy, golkiper Startu nieroztropnie za daleko wyszedł na przedpole i J. Oleksiewicz po jego rękach wpakował "gałę" do siatki na 2:1.

W 24 min. wygrywaliśmy 3:1. Do bezpańskiej piłki dopadł Kaczyński, odważnie popędził na bramkę i ładnie uderzył z około 10 metrów. Do przerwy mógł paść czwarty gol, ale J. Oleksiewicz po minięciu bramkarza chyba niepotrzebnie szukał jeszcze przed celem Wiktora Wrzeszcza. Wszelkie wątpliwości rozwiał J. Oleksiewicz zaraz po zmianie stron, czyli w 32. minucie. Po indywidualnej akcji próbował z ostrego kąta. Trzeba było dwóch strzałów, lecz za drugim razem futbolówka wylądowała w "sieci".

W 37 min. Szymon Szlaga uzyskał piątego gola. Zanim to się stało J. Oleksiewicz trafił w słupek. W tej samej akcji Szlaga przymierzył precyzyjnie, mocno, płasko, przy słupku. Wynik zamknął Kacper Miszewski w 39. minucie. J. Oleksiewicz wykonywał rzut wolny, silnie uderzoną piłkę sparował na poprzeczkę golkiper, nastąpiła konsternacja, defensorzy Startu nie zareagowali i debrznianin z bliska wcelował do "pustaka". Końcowe dwadzieścia minut bez większych wydarzeń, ale w 47 min. mogliśmy strzelić siódmą bramkę, kiedy to po podaniu Kaczyńskiego W. Wrzeszcz obił poprzeczkę.

W trzecim jesiennym występie podejmiemy u siebie Lidera Rychnowy. Spotkanie odbędzie się w sobotę 22 września o godz.11.00, choć czynione są starania, aby przyspieszyć pierwszy gwizdek o 60 minut.

Start Miastko- MKS Debrzno 1:6 (1:3)
Bramki dla MKS-u: Jakub Oleksiewicz (4, 15, 32), Jakub Kaczyński (24), Szymon Szlaga (37), Kacper Miszewski (39)
MKS: Szajgin, Szefler- Bednarczyk, Brzykcy, W. Górecki, Kaczyński, K. Miszewski, J. Oleksiewicz, Sekta, Sobczak, M. Szczur, Szlaga, Śledziński, W. Wrzeszcz