AKTUALNOŚCI
Pomorze- Łódź 1:1, dwudziestominutowy występ emkaesiaka13.09.2018r.
Remisem zakończył się mecz towarzyski kadr wojewódzkich rocznika 2006 rozegrany wczoraj w Malborku. Pomorscy futboliści w przekroju całego meczu (grano 2 x 40 minut) byli naszym zdaniem nieco bliżsi zwycięstwa, ale z drugiej strony nie ma specjalnie powodów do narzekań, skoro potrafili odrobić straty z samego początku drugiej połowy, bo tak ułożyło się spotkanie, że wówczas goście zdobyli jedyną bramkę. Zawody stały na momentami wysokim poziomie, przyjemnie się je oglądało i można zaryzykować twierdzenie, że z tej mąki będzie chleb. Założenie i próba oceny oczywiście optymistyczne i chcielibyśmy za jakiś czas napisać, że nie na wyrost...

Wiadomo, że nas najbardziej interesował debiut w kadrze debrznianina Dominika Pikulika. Zawodnik MKS-u pojawił się na murawie w 41. minucie, czyli na starcie drugiej odsłony. Ustawiony przez trenerów Tomasza Borkowskiego i Krzysztofa Wilka na prawym skrzydle pokazał kilka udanych akcji, grał odważnie. Miał też wyśmienitą okazję na zdobycie wyrównującego trafienia, gdy ładnie zwiódł obrońcę i wyszedł sam na sam z golkiperem, lecz piłka minęła zarówno łódzkiego bramkarza, jak i "prostokąt" w niewielkiej odległości. Niestety, około 60. minuty Dominik opuścił boisko ze względu na uraz pachwiny. Pechowo, ale na szczęście to nic poważnego i po paru dniach odpoczynku powinien być zdolny do treningów. Następny mecz ligowy czerwono-niebieskich przewidziano dopiero na 22 września, nie ma więc obaw, że zabraknie go w składzie. Co do kadry, cóż, pierwsze koty za płoty, z każdym sprawdzianem powinno to wyglądać jeszcze lepiej, patrząc na całą osiemnastkę, która walczyła na placu gry.

Drużyny U-13 niedługo zainaugurują rywalizację w rozgrywkach międzyokręgowych. Co ciekawe, wiadomo już, że ich format będzie wyraźnie inny niż w poprzednich latach w przypadku starszych roczników. Teraz nadal wprawdzie grupy będą czterozespołowe, ale pomorscy piłkarze zmierzą się w edycji 2018/2019 z Kujawsko-Pomorskim ZPN-em, Warmińsko-Mazurskim ZPN-em i Podlaskim ZPN-em. Zabraknie zatem potyczek z Zachodniopomorskim ZPN-em i Wielkopolskim ZPN-em, no i w związku z tym raczej przybędzie kilometrów do pokonania...