Pokazali siłę! 08.09.2018r.
Tylko dziesięć minut trwała w miarę wyrównana walka w premierowym meczu edycji 2018/2019 juniorów D1. Zespół Pawła Władyczaka rozgromił Kaszubię Studzienice 9:0 zgłaszając aspiracje do odegrania niepośledniej roli w rozgrywkach. Kiedy "napoczął" przeciwnika Jakub Oleksiewicz dalsze gole były kwestią czasu i konsekwentnie powiększaliśmy przewagę, kończąc zawody z naprawdę pokaźnym dorobkiem.

Zanim "Oleksy" trafił w przywoływanej już tutaj 10. minucie czerwono-niebiescy zmarnowali cztery doskonałe okazje na bramki. Dwukrotnie J. Oleksiewicz przegrał pojedynek z golkiperem, dodatkowo raz wcelował po kornerze głową w poprzeczkę, a poza tym Wiktor Wrzeszcz z bliska uderzył wprost w "strażnika piłkarskiej świątyni".

W końcu zrobiło się 1:0 (asysta Szymon Szlagi, mocny strzał w długi róg J. Oleksiewicza) i dalsze fragmenty meczu to była przygniatająca wręcz dominacja emkaesiaków. W 12 min. płaskim uderzeniem zdobyła gola Oliwia Sekta, po ładnym zagraniu Jakuba Kaczyńskiego. Zaraz potem było 3:0, gdy J. Oleksiewicz przełamał ręce bramkarza mocną próbą z kilku metrów. Napór MKS-u nie ustawał. W 16 min. Szlaga trafił w poprzeczkę. Na 4:0 podwyższył kompletując hat tricka J. Oleksiewicz, gdy w 19. minucie przechwycił futbolówkę, wygrał pojedynek z obrońcą i z lewej nogi płasko umieścił piłkę w siatce obok wychodzącego golkipera. Do przerwy aż 6:0, bo na listę strzelców zdążyli się jeszcze wpisać Szlaga (27. minuta, z bliska, z lewej nogi w "okienko") i w 30 min. Kaczyński (ponad bramkarzem, asystował Szlaga). Ponadto w 29 min. ładnie główkował po rzucie rożnym Marko Klimek, któremu niewiele zabrakło do szczęścia.

W drugiej odsłonie mniej ciekawie i mniej treściwie po stronie aktywów naszej drużyny. Sporo, gdyż dwanaście minut czekaliśmy na siódmą bramkę. Wcześniej Szlaga i W. Wrzeszcz sprawdzili wytrzymałość sprzętu na Stadionie Miejskim (kolejno słupek w 34 min. i poprzeczka w 35 min.). W 42 min, było 7:0, gdy na raty (uderzenie i dobitka) znalazł sposób na przeciwnika W. Wrzeszcz. 60 sekund później W. Wrzeszcz uruchomił J. Oleksiewicza, a ten po nogach bramkarza dał ósme trafienie. W 47 min. dobrej okazji nie wykorzystał W. Wrzeszcz, lecz wkrótce potem, w 49 min. Szlaga przejął "gałę" i ze swobodą uderzył skutecznie z centrum pola, wcześniej znacznie podciągając piłkę w pobliże "prostokąta".

Końcowe 10 minut to zmęczenie jednych i drugich, szansa J. Oleksiewicza (53 min.) i... udana interwencja będącego w 55 min. w trudnym położeniu drugiego bramkarza debrznian Pawła Szeflera.

15 września o godz.11.00 drugie spotkanie o punkty. Zagramy je na wyjeździe ze Startem Miastko.

MKS Debrzno- Kaszubia Studzienice 9:0 (6:0)
Bramki: Jakub Oleksiewicz (10, 13, 19, 43), Szymon Szlaga (27, 49), Oliwia Sekta (12), Jakub Kaczyński (30), Wiktor Wrzeszcz (42)
MKS: Szajgin, Szefler- Brzykcy, Florek, W. Górecki, Grochowski, Kaczyński, Klimek, J. Oleksiewicz, Sekta, Sobczak, Szlaga, Śledziński, W. Wrzeszcz