Jakub Kaczmarek w FC Aquila Szczecin05.09.2018r.
Mający za sobą szesnaście meczów w drużynie seniorów MKS-u Debrzno w okresie od 19 lutego 2017r. do 17 lutego 2018r. (8 w klasie okręgowej, 2 w Pucharze Polski i 6 towarzyskich) Jakub Kaczmarek znalazł nową sportową przystań. Od paru dni "Kacza" oficjalnie jest zawodnikiem występującego w jednej z sześciu grup szczecińskiej klasy B teamu FC Aquila Szczecin. Debrznianin drugi rok studiuje w Grodzie Gryfa i stąd, nie mając praktycznie żadnych szans na regularne uczestniczenie w zajęciach treningowych nad Debrzynką i tym samym grę, zdecydował się na zmianę klubu i próbę kontynuowania futbolowej przygody w nowym towarzystwie.

Naturalnie przed zespołem seniorskim Kaczmarek reprezentował w przeszłości ekipy młodzieżowe MKS-u. Debiut w zawodach o punkty wśród juniorów B miał miejsce... dokładnie osiem lat temu, czyli 5 września 2010r. (wiktoria na wyjeździe 6:3 z Koralem Dębnica), a ostatni mecz Jakuba w gronie rówieśników to zwycięska derbowa potyczka z Czarnymi Czarne (9:1) na gościnnym stadionie w Lipce 14 czerwca 2014r., okraszona zresztą golem, jednym z dwóch dla czerwono-niebieskich barw (oprócz tego wykorzystany rzut karny w Udorpiu, gdy wygrywaliśmy z Uranią 9:2 w edycji 2012/2013). Ogółem w juniorach A i B emkaesiaków prawie 21-letni obecnie futbolista zaliczył 61 spotkań mistrzowskich.

Kuba, powodzenia! Zarówno na uczelni, jak i piłkarskich murawach w mieście nad Odrą i okolicach...