Marek Lisewski w MKS-ie Debrzno04.09.2018r.
Na liście zgłoszeń do rozgrywek klasy okręgowej na sezon 2018/2019 w dorosłym teamie debrzneńskim pojawił się w ubiegłym tygodniu 31. zawodnik. Niespełna 19-letni obrońca Marek Lisewski, bo o nim mowa, dołączył do kadry seniorów czerwono-niebieskich, wzmacniając rywalizację wśród młodzieżowców o miejsce w składzie drużyny Pawła Władyczaka. Jest to powrót wychowanka emkaesiaków do macierzystego klubu po ponad pięcioletnim pobycie w Czarnych Czarne.

Przypomnijmy, iż Marek reprezentował poprzednio barwy ekipy znad Debrzynki jedynie w edycji 2012/2013, gdy w zespole juniorów młodszych zaliczył komplet dziewięciu jesiennych meczów w okręgówce, aby wiosną 2013 roku odejść do Czarnych. Nad Czernicą grał sporo w drużynach młodzieżowych, a potem przebił się do dorosłej ekipy, gdzie od wiosny 2016 roku do zakończenia kampanii 2017/2018 zaliczył 45 występów ligowych, zdobywając dwa gole. Pierwszego w przegranym 1:2 spotkaniu Czarnych ze Spartą Sycewice 21 maja 2016r., a drugiego 18 kwietnia 2018r. w zremisowanej 3:3 potyczce z... MKS-em w Debrznie. Wówczas jak dobrze wszyscy pamiętamy emkaesiacy prowadzili po 45 minutach 3:0, aby po przerwie zniweczyć cały dorobek m.in. za sprawą Marka, który doprowadził strzałem głową do podziału punktów.

Lisewski otrzymał przedwczoraj w spotkaniu z Jantarią Pobłocie szansę debiutu, zmieniając w II części rywalizacji Kamila Masternaka. Co ciekawe, w dziejach zespołu seniorów MKS-u w przeszłości epizod stał się udziałem... Marcina Lisewskiego, czyli brata Marka. Było to zimą 2011 roku, gdy zagrał w pięciu konfrontacjach sparingowych jako bramkarz.