Odłożona inauguracja sezonu juniorów D1 31.08.2018r.
Zanosiło się na to od dłuższego czasu i faktycznie, zgodnie z tym, o czym pisaliśmy wcześniej ekipa rocznika 2006 (i młodsi) szkolona przez Pawła Władyczaka zacznie zmagania o punkty w kampanii 2018/2019 siedem dni później, niż zakładał to pierwotnie terminarz rozgrywek. Nasz pierwszy, niedoszły niestety rywal, a więc AP Człuchów, ostatecznie nie wystartuje w lidze, stąd zaplanowany na niedzielę 2 września o godz.11.00 mecz czerwono-niebieskich z sąsiadami zza miedzy nie dojdzie do skutku.

Jak wiadomo do okręgówki w tej kategorii wiekowej zgłoszono dwie drużyny ze stolicy powiatu, a zatem wspomniane APC oraz Piasta, lecz było niemal oczywiste, że wystartuje tylko jedna z nich. Zostało to potwierdzone wczoraj i z kalendarza gier zniknęła ta pierwsza, pozostał zaś team mający występować pod szyldem Piasta. W tej sytuacji emkaesiacy wyjdą na boisko dopiero w sobotę 8 września o godz.15.00, gdy zmierzą się w Debrznie z Kaszubią Studzienice.