AKTUALNOŚCI
Efektowna wiktoria w sparingu w Człuchowie28.08.2018r.
Po niepowodzeniu w Czarnem juniorzy B poprawili nieco swoje humory zwyciężając w towarzyskim spotkaniu 7:3 w Człuchowie z Piastem. Wygraliśmy, strzeliliśmy sporo goli, byliśmy zespołem dużo lepszym od rywali i dobrze, aczkolwiek i tak najważniejszy będzie mecz o ligowe punkty, na tym samym obiekcie, za zaledwie 11 dni.

Zawody rozstrzygnęliśmy w zasadzie do przerwy, gdy czerwono-niebiescy czterokrotnie lokowali piłkę w siatce. Jako pierwszy uczynił to Kacper Bielecki, który w 8 min. po krzyżowym zagraniu Wojciecha Marca wyszedł oko w oko z bramkarzem i wygrał pojedynek. Drugie trafienie zapisaliśmy w 19 min. Kacprowi Kubickiemu po naprawdę ładnej akcji całej drużyny, gdy potrafiliśmy wymienić sześć podań, aby dograć do "Kubicy", a ten umiejętnie uprzedził golkipera. W 29 min. na 3:0 podwyższył Daniel Mielnicki. Miał łatwe zadanie, gdyż wystarczyło dostawić nogę do pustej bramki po solowym rajdzie K. Bieleckiego. Przed zmianą stron, w 36. minucie, pokazał się Jakub Kuliński, pewnym strzałem pokonując bramkarza po zagraniu Mielnickiego.

W drugiej części przez kwadrans kontrolowaliśmy w pełni przebieg spotkania, lecz potem jednak rozluźniliśmy wyraźnie szyki. W 42 min. piątego gola zdobył K. Bielecki. Sam na sam był Damian Kamowski, zwlekał nieco z uderzeniem, futbolówkę przejął "Ciapek" i udanie skończył atak. W 47 min. Kamowski obił poprzeczkę po wymianie piłki Marca z K. Bieleckim. Na 6:0 wcelował w 52 min. Kubicki, dobijając próbę K. Bieleckiego po podaniu Kamowskiego. Później nastąpił ten słabszy okres w grze. W 66 min. Łukasz Pruszkowski skapitulował pierwszy raz. Jeden strzał wybronił, przy drugim był już bezradny. W 69 min. zrobiło się 6:2. Człuchowianie zaatakowali lewą stroną, Mikołaj Sikorski nie dał rady napastnikowi i po mocnym uderzeniu przeciwnicy cieszyli się po raz wtóry.

Riposta nadeszła natychmiast. 70. minuta i... hat trick Kubickiego. Ładny gol, świetna asysta Kamowskiego. Brawo! Wynik na 7:3 ustalono w 72 min., kiedy kopnięta z dystansu piłka wylądowała w siatce ponad Pruszkowskim. Ósmego gola mogliśmy uzyskać w 78. minucie. Wówczas w idealnej pozycji był Marzec, wywalczył kornera, a po dośrodkowaniu spod chorągiewki Michał Dunikowski główką trafił w poprzeczkę...

Podsumowując: oby tak również w lidze, chociaż co oczywiste potyczka o punkty będzie znacznie trudniejsza.

Piast Człuchów- MKS Debrzno 3:7 (0:4)
Bramki dla MKS-u: Kacper Kubicki (19, 52, 70), Kacper Bielecki (8, 42), Daniel Mielnicki (29), Jakub Kuliński (36)
MKS: Pruszkowski- K. Bielecki, Dunikowski, Kamowski, K. Kiedrowicz, Kubicki, Kuliński, Łukaszewski, Marzec, Mielnicki, Nykiel, Sikorski