Emkaesiacy nieco lepiej, ale i tak Pogoń zwycięska 23.08.2018r.
Zupełnie odmiennie wyglądał rewanżowy sparing juniorów B MKS-u z Pogonią Łobżenica niż pierwszy mecz tych klubów przed siedmioma dniami. Wtedy "przyjęliśmy" tuzin goli, teraz wprawdzie podopieczni Łukasza Płóciennika także ulegli przeciwnikom, ale po znacznie ciekawszym, bardziej zaciętym spotkaniu. Czerwono-niebiescy przegrywali dość szybko 0:3, potem odrabiali straty (do stanu 3:3, a następnie 5:5), lecz końcówka należała do przyjezdnych, którzy wygrali... 9:5.

Rzecz charakterystyczna: przez długie fragmenty I części to debrznianie prowadzili grę, przebywali na połowie rywala, ale z wykończeniem akcji było dużo gorzej. Za to pogoniści raz za razem karcili nas po kontrach. Tak było przy czterech, czyli... wszystkich(!) zdobytych przez nich do przerwy golach. Po kwadransie na tablicy widniał wynik 0:3. Sygnał do ataku dał wreszcie w 16 min. Wojciech Marzec, ładnym strzałem po akcji z Kacprem Bieleckim umieszczając piłkę w siatce. W 29 min. padła kontaktowa bramka, autorstwa Kacpra Kubickiego, który dobrze zachował się w szesnastce. Trzecie trafienie zespołu z Grodu Dzika w tej fazie to 34. minuta. Zaczął Kamil Kiedrowicz, przekazał futbolówkę Damianowi Kamowskiemu, po dynamicznym rajdzie pomocnik debrzneński znalazł się oko w oko z bramkarzem, a "Kubica" dobił celnie piłkę po próbie "Kamochy" sparowanej przez golkipera.

Pozytywne akcenty po przerwie to bramka Kamowskiego w 44. minucie uzyskana w zamieszaniu i zdobycz Kamila Łukaszewskiego w 61 min., kiedy sfinalizował z bliska dokładne dogranie Marca. Sam Marzec powinien strzelić gola moment wcześniej, jednak nie wykorzystał znakomitej na to sposobności. Było zatem 5:5, zatem całkiem przyzwoicie, ale... jedynie chwilę. W 63 min. ponownie skapitulował Łukasz Pruszkowski, podobnie jak w 65, 72 oraz 75. minucie i z wyrównanego meczu w niewiele ponad 10 minut zrobiła się wyraźna porażka. Jeśli czegoś szkoda z tego pożytecznego sprawdzianu to kilku okazji, które miał K. Bielecki. Mimo dogodnych szans nie udało mu się wpisać na listę strzelców, ale może inaczej będzie w lidze?

W niedzielę 26 sierpnia o godz.11.00 zainaugurujemy sezon w klasie okręgowej. Team Płóciennika zagra na wyjeździe z Czarnymi Czarne.

MKS Debrzno- Pogoń Łobżenica 5:9 (3:4)
Bramki dla MKS-u: Kacper Kubicki (20, 34), Wojciech Marzec (16), Damian Kamowski (44), Kamil Łukaszewski (61)
MKS: Pruszkowski- K. Bielecki, Dunikowski, Górnowicz, Kaczmarek, Kamowski, K. Kiedrowicz, Kubicki, Kuliński, Łukaszewski, Małka, Marzec, Nykiel, Sikorski, Viola