Dwanaście bramek, dużo błędów05.08.2018r.
Tuzin goli obejrzeli kibice przybyli na Stadion Miejski w niedzielne popołudnie, aby obserwować sparingową potyczkę seniorów MKS-u z Gwiazdą Karsin. Goście, mimo iż pojawili się nad Debrzynką w jedenastu, potwierdzili, że nieprzypadkowo zajęli w poprzedniej edycji III miejsce w jednej z dwóch grup gdańskiej klasy okręgowej. Wygrali z nami 7:5 i chociaż były fragmenty gry, w których dominowali emkaesiacy, to jednak ogólnie korzystniejsze wrażenie pozostawili po sobie przyjezdni.

Paweł Władyczak desygnował na boisko osiemnastu piłkarzy, a formalnie w kadrze było ich nawet dwudziestu, lecz Wojciech Taras i Błażej Borucki nie znaleźli się na murawie. Spośród tych, którzy zagrali wyłowiliśmy dwóch debiutantów. Kacper Wegner to zawodnik, który do niedawna występował w drużynie juniorów B MKS-u, a Jarosław Perzanowski znajdował się w sezonie 2017/2018 w kadrze IV-ligowego wtedy Sokoła Wyczechy, a wcześniej grywał w Czarnych Czarne.

W 8 min. stworzyliśmy pierwsze zagrożenie pod bramką Michała Kartuszyńskiego. Władyczak zagrał dobrą piłkę do Krystiana Szostka, jednak debrznianin przegrał pojedynek z golkiperem. Za chwilę celnie uderzył Filip Malmon. Lekka inicjatywa była po stronie gospodarzy, ale wystarczyła kontra Gwiazdy w 11. minucie, aby Mateusz Frymark skorzystał skwapliwie z podania Patryka Drewka i pewnie trafił do siatki. Część kibiców obserwujących spotkanie z "trybuny" od ul. Ogrodowej sygnalizowała spalonego, ale arbiter Mariusz Hoppe raczej słusznie uznał gola. W 15 min. doskonałą okazję miał Mateusz Borowski, lecz nie wcelował do pustej bramki.

W 20 min. skutecznie zaatakowaliśmy. Będący w świetnej formie Szostek dynamicznie przedarł się prawą flanką i dograł dokładnie do wbiegającego przed bramkę Szymona Malmona. Wyrównaliśmy, lecz... radość nie trwała długo. W 22 min. Frymark drugi raz pokonał Roberta Rutynę, dokładając nogę w tempo do podania ze skrzydła. W 26 min. pokazał się Mariusz Góra. Miał znakomitą sposobność na gola, ale Kartuszyński okazał się lepszy. Ponownie Góra mógł doprowadzić do remisu w 28. minucie, gdy próbował z dystansu i wywalczył kornera. Po chwili w dobrej sytuacji znalazł się Frymark i był bliski skompletowania hat tricka.

Wynik do przerwy na 1:3 ustalił Borowski. Młody "Borówa" po serii błędów naszej defensywy bez kłopotu zdobył gola w 32. minucie. Pozostałe ciekawe wydarzenia w I odsłonie to szansa Drewka (35 min.) oraz aż trzy Szostka (40, 42 i 45 min.)... Co nie udało się Krystianowi wówczas, powiodło się tuż po zmianie stron. Asystę zaliczył Dariusz Zabrocki, dokładnie dogrywając koledze, który uderzył w 48 min. nie do obrony z woleja. W 56 min. było 3:3, kiedy Patryk Klejdysz zauważył dobrze ustawionego w polu karnym Sz. Malmona i "Digi" po przyjęciu futbolówki ładnym strzałem uzyskał bramkę. W tym momencie wydawało się, że prezentujemy się dużo korzystniej od karsinian i kolejne zdobycze będą kwestią czasu. Były, ale nie w tę stronę, jakiej oczekiwaliśmy...

Wprawdzie w 61 min. zarówno Sz. Malmon, jak i Szostek mogli strzelić gola na 4:3, jednak potem szybciutko do głosu doszli podopieczni Andrzeja Borowskiego. W 64 min. znowu po błyskawicznej, składnej akcji Drewek zmusił do kapitulacji R. Rutynę. 65 i 66. minuta to okazje Sz. Malmona i P. Klejdysza, ale bez efektu na tablicy świetlnej. Później, w zaledwie pięć minut (między 71. a 76.) z rezultatu 3:4 zrobiło się 3:7... Najpierw dopiął swego i zaliczył hat tricka Frymark, a następnie dwukrotnie pokonał Sławomira Słonkę (dojechał na stadion w trakcie meczu) 16-latek Jakub Prondziński.

Wyglądało to w tym fragmencie rywalizacji słabiutko, na szczęście lepszy finisz meczu nieco złagodził ogólną ocenę. W 79 min. Szostek ambitnie, z zaangażowaniem, na wślizgu poszedł do końca za zagraną piłką, uprzedził wychodzącego z bramki Kartuszyńskiego i było 4:7. W 85 min. dobra próba z wolnego Krzysztofa Dudzica. 87. minuta to piąta bramka, jedna z ładniejszych w tym meczu. Pod poprzeczkę trafił potężnym kopnięciem z lewej nogi Sebastian Stalka. W 89 min. powinien paść ponadto kontaktowy gol, lecz po solowym udanym rajdzie Szostka nieprecyzyjnie uderzył z paru metrów P. Klejdysz.

Przygotowania do ligi zamkniemy meczem u siebie z Łobzonką Wyrzysk. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 12 sierpnia o godz.17.00.

MKS Debrzno- Gwiazda Karsin 5:7 (1:3)

0:1 Mateusz Frymark (11)
1:1 Szymon Malmon (20)
1:2 Mateusz Frymark (22)
1:3 Mateusz Borowski (32)
2:3 Krystian Szostek (48)
3:3 Szymon Malmon (56)
3:4 Patryk Drewek (64)