Dobry sparing na początek 22.07.2018r.
Od zwycięstwa zaczęliśmy letnią serię gier kontrolnych. Seniorzy MKS-u wygrali u siebie z przedstawicielem gdańskiej klasy okręgowej Borowiakiem Czersk 3:1, prezentując momentami niezłą formę. Trener Paweł Władyczak dysponował bardzo szeroką kadrą, liczącą 21 zawodników, w tym trzech debiutantów, występujących wcześniej w ekipie juniorów B.

Owi nowicjusze to Sebastian Petrecki, Jakub Racinowski i Paweł Wieszewski. Z każdym z nich wiąże się mała historia w kontekście klubu z Grodu Dzika. Otóż Seba jest spokrewniony z Radosławem Petreckim, który w latach 1998-2006 zagrał 196 meczów w dorosłym teamie emkaesiaków, Kuba to syn Grzegorza (też występował w MKS-ie, w okresie 1994-1999 zaliczył 59 oficjalnych spotkań), a Paweł to wnuczek prezesa naszego klubu (w latach 1995-1999) ŚP. Zdzisława Wieszewskiego. W niedzielę młodzieży było na murawie sporo więcej, bo przecież wybiegli na nią również Jakub Bruski, Damian Kamowski i Wojciech Marzec. Wszyscy wymienieni mają już jednak na swoim koncie minimalny kontakt z seniorskim futbolem, gdyż dwaj pierwsi zagrali w końcówce edycji 2017/2018 w lidze, a trzeci debiutował w tym roku w zimowej kontrolce ze Spartą Złotów w Wałczu.

Czerwono-niebiescy bardzo szybko, w 2. minucie, powinni objąć prowadzenie. Prawą stroną boiska akcję przeprowadził Krystian Szostek i został nieprzepisowo powstrzymany w obrębie szesnastki. Nie było wątpliwości, po chwili egzekwowaliśmy rzut karny. Strzelał Patryk Klejdysz, ale gola nie było, ponieważ bramkarz gości Mateusz Cisewski rzucił się we właściwą stronę i sparował piłkę. Debrznianie przeważali, w 8 min. Władyczak zagrał do Szostka, ten przekazał futbolówkę Michałowi Pacholikowi i po uderzeniu pomocnika ekipy z ul. Sportowej wywalczyliśmy kornera. W 13 min. świetną okazję miał P. Klejdysz, zaraz potem dobijał Szostek, lecz przyjezdni wyszli z opresji.

W 19 min. po rogu w wykonaniu Borowiaka jeden z rywali oddał groźny strzał na bramkę Sławomira Słonki. W 23 min. z lewej strony zagrywał P. Klejdysz, niewiele do szczęścia zabrakło Szymonowi Malmonowi, ale obrońca uprzedził go i wybił piłkę na róg. Wkrótce potem, po dośrodkowaniu z narożnika boiska, dobry strzał zaprezentował Kamil Masternak. Inicjatywa bez wątpienia należała do MKS-u, lecz czerszczanie jako pierwsi cieszyli się z gola. W 26 min. po dynamicznej akcji prawym skrzydłem oraz wrzutce celnie i skutecznie główkował Mariusz Jączyński. Odpowiedzieliśmy w 35. minucie. Jeden z defensorów Borowiaka zagrał piłkę ręką w polu karnym i mieliśmy okazję drugi raz w I połowie wykonywać jedenastkę. Do futbolówki podszedł Szostek i bez kłopotu uzyskał wyrównujące trafienie.

W 39 min. dobrą interwencję odnotował Słonka zatrzymując uderzenie Jączyńskiego. Zaraz potem Mariusz Wons poradził sobie z Bartłomiejem Licą i próbował zaskoczyć Słonkę z ostrego kąta, ale golkiper debrzneński zażegnał niebezpieczną sytuację. Tuż przed zejściem na przerwę zrobiło się 2:1 dla nas, gdy w 45 min. po podaniu Szostka P. Klejdysz zrehabilitował się za zmarnowanego karnego z początku gry.

Po zmianie stron mniej okazji podbramkowych. Kiedy jednak do nich dochodziliśmy brakowało wykończenia, czy dobrego podania do lepiej ustawionego kolegi. Kibice doczekali się mimo to gola i to bardzo efektownego. W 66 min. Władyczak zagrał do Szostka, a Krystian z pierwszej piłki pokonał Cisewskiego. Zatem 3:1 i taki wynik utrzymał się do końcowego gwizdka, chociaż zarówno my (w 72 min. Mariusz Góra wyłuskał obrońcy piłkę, ale Szostek oddał niecelny strzał), jak i czerszczanie (w 85 min. Wieszewski w ładnym stylu wybronił próbę Jączyńskiego z rzutu wolnego) mogli go zmienić.

Drugim sprawdzianem dyspozycji debrznian będzie tradycyjny turniej o "Puchar Lata". Zawody z udziałem czterech drużyn zaczynamy w niedzielę 29 lipca o godz.11.00 na Stadionie Miejskim.

MKS Debrzno- Borowiak Czersk 3:1 (2:1)

0:1 Mariusz Jączyński (26)
1:1 Krystian Szostek (35-k)
2:1 Patryk Klejdysz (45)