MKS ponownie najlepszy w klasyfikacji Fair Play!05.07.2018r.
Wiedzieliśmy o tym od jakiegoś czasu, ale teraz możemy obwieścić wszem i wobec, gdyż odpowiedniej treści komunikat ukazał się właśnie na stronie internetowej Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. Otóż seniorzy MKS-u Debrzno drugi raz w historii odkąd wprowadzono ranking Fair Play zwyciężyli w tej prestiżowej klasyfikacji! Co ważne, nie oznacza to tylko (i aż) satysfakcji, ale wymierną korzyść w postaci przelewu na konto klubu, tym razem w kwocie 2200 złotych.

Krótkie przypomnienie zasad, które obowiązują przy sporządzaniu kolejności za dany sezon rozgrywkowy: każda żółta kartka oznacza 1 punkt, z kolei tzw. bezpośrednia czerwona to 3 oczka. W przypadku otrzymania przez zawodnika dwóch "żółtek" w spotkaniu do tabeli zaliczane są dwa punkty. Suma punkcików (oczywiście im mniej, tym wyższa lokata) decyduje o miejscu klubu. Co jeszcze? Jeśli w pojedynczym meczu co najmniej pięciu piłkarzy drużyny zostanie ukaranych napomnieniem lub wykluczeniem do związkowej kasy musi wpłynąć 100 zł. Ponieważ w kampanii 2017/2018 takich kar było 22 łatwo wyliczyć, że triumfator klasyfikacji zgarnął wspomniane na wstępie 2200 zł.

Czerwono-niebiescy zgromadzili 44 punkty wyprzedzając w tabeli Fair Play o cztery Jantarię Pobłocie oraz o pięć Kaszubię Studzienice i Diament Trzebielino. Cały ranking zamieścimy wówczas, gdy będziemy omawiać szczegółowo miniony sezon seniorów, tutaj dodamy jedynie, że dziewiętnastu futbolistów znad Debrzynki trafiło do sędziowskiego notatnika, z czego najwięcej żółtych kartek (5) "zarobił" grający tylko jesienią Paweł Wegner. Poza nim upominani byli: Maciej Domański, Szymon Malmon i Krystian Szostek (po 4), Michał Kawczak, Patryk Klejdysz i Sławomir Słonka (po 3), Błażej Borucki, Bartłomiej Lica, Kamil Masternak, Michał Pacholik, Sebastian Stalka i Wojciech Taras (po 2) oraz Mariusz Góra, Kamil Kałdowski, Damian Litwiniuk, Norbert Mucha, Kacper Rekusz i Bartłomiej Rutyna (po 1). Ciekawostką jest to, iż MKS był jednym z dwóch teamów (drugim Zawisza Borzytuchom), którego zawodnicy nie zostali wyrzuceni z boiska za bezpośrednią czerwień. Po dwa "żółtka" ujrzeli Domański i Sz. Malmon, odpowiednio w jesiennych bojach z Karolem Pęplino i Jantarią.

Na koniec wykaz klubów nagrodzonych za wygraną w klasyfikacji Fair Play oraz kwota, która zasili wkrótce ich budżety:

Gdańsk

IV liga Radunia Stężyca 2300 zł.
Klasa okręgowa grupa I Sokół Ełganowo 2900
Klasa okręgowa grupa II Chojniczanka II Chojnice 1000 zł.
Klasa A grupa I Zatoka 95 Puck 1600 zł.
Klasa A grupa II Sporting Leźno 1300 zł.
Klasa A grupa III KS Grabowo 1100 zł.
Klasa B grupa I Puma Darżlubie 400 zł.
Klasa B grupa II KKS Koleczkowo 600 zł.
Klasa B grupa III KS Wocławy 600 zł.
Klasa B grupa IV GKS II Żukowo 800 zł.
Klasa B grupa V Meteor Silno, Orkan Huta, Perła Czyczkowy, Temis Brda Wielkie Chełmy po 300 zł.
Liga wojewódzka juniorów A Żuławy Nowy Dwór Gdański 500 zł.
Liga wojewódzka juniorów B Chojniczanka Chojnice 700 zł.
Klasa okręgowa juniorów B grupa I Arka II Gdynia SI 300 zł.
Klasa okręgowa juniorów B grupa II Szargan Somonino 300 zł.

Słupsk

Klasa okręgowa MKS Debrzno 2200 zł.
Klasa A grupa I Koral Maszewo 1100 zł.
Klasa A grupa II Dolina Gałąźnia Wielka 400 zł.
Klasa B grupa I KS Zaleskie 600 zł.
Klasa B grupa II Kaszubia II Studzienice 100 zł.
Klasa okręgowa juniorów B grupa I Pogoń Lębork 100 zł.

Malbork

Klasa A grupa IV Powiśle Stary Targ 1500 zł.
Klasa B grupa VI OTS Osiek 500 zł.
Klasa B grupa VII Błyskawica Postolin 500 zł.
Klasa okręgowa juniorów B Pogoń Smętowo 400 zł.