Bilans kampanii 2017/2018 (3) - juniorzy E1 01.07.2018r.
Trzeci artykuł traktujący o zakończonym parę tygodni temu sezonie poświęcimy drużynie rocznika 2007 (i młodsi) szkolonej przez Bartłomieja Licę. Spośród trzech teamów "orlikowych" reprezentujących MKS to właśnie ten rozegrał najwięcej meczów, gdyż zarówno jesienią, jak i wiosną debrznianie w każdej z imprez konfrontowali się z czterema rywalami.

W I części kampanii czerwono-niebiescy zajęli pierwszą lokatę, z kolei w drugiej, gdy przeciwnikami byli mistrzowie i wicemistrzowie innych grup uplasowali się na najniższym stopniu podium. Ideą powstania tej ekipy była (o czym kilka razy wspominaliśmy) m.in. chęć umożliwienia gry w swoim roczniku grupce zawodników, którzy nie mieli widoków, aby realnie powalczyć o miejsce w gronie juniorów D2, a więc wśród rok starszych kolegów. Zgłosiliśmy do ligowych zmagań bardzo dużo, bo aż 25 piłkarzy, ale spora część to futboliści na co dzień trenujący i grający w zespołach rocznika 2006 (jako rok młodsi) oraz rocznika 2008. Zatem dla nich była to dodatkowa okazja do zaliczenia mistrzowskich zawodów, co ułatwiał też fakt, iż rozgrywki nie kolidowały ze sobą terminowo.

Zawodników, którzy byli dedykowani wyłącznie temu zespołowi (czyli urodzonych w 2007 roku i występujących wyłącznie w juniorach E1) było jedenastu, przy czym czterech grało jedynie jesienią, a także czterech tylko wiosną. Rotacja w składzie była więc ogromna, a co za tym idzie trudno było o jego stabilizację. Ten team przypominał nieco "składak", ciężko zatem miarodajnie go ocenić. Niespełna 1/3 uprawnionych zawodników (ośmiu) zaliczyła turnieje w obydwu fazach rywalizacji, lecz z tego grona zaledwie dwóch (Jakub Kaczyński i Wiktor Wrzeszcz) nie opuściło ani jednych zawodów. Na listę strzelców wpisało się ośmiu piłkarzy, z czego aż 23 gole na ogółem 36 zdobytych przez MKS było autorstwa wspomnianego wyżej duetu W. Wrzeszcz- Kaczyński.

W wiosennej części sezonu najlepsi w swoich grupach okazali się futboliści UKS Sparty Sycewice (XI), Grasz Dwumiasto Ustka (XII), U-2 Bytów (XIII), Garbarni Kępice (XIV), Jantarii Pobłocie (XV), Czarnych Czarne (XVI) i Kaszubii Studzienice (XVII).

W następnej edycji emkaesiacy nie będą mieli w rozgrywkach osobnej drużyny w tym roczniku. Wobec konieczności rozgrywania pojedynczych spotkań o punkty na dużym boisku (formuła 8+1) i jednocześnie kadry nie gwarantującej odpowiedniej liczby piłkarzy z tygodnia na tydzień takie postanowienie wydaje się rozsądne. Szkoda, ale nie ma innego wyjścia, spoglądając obiektywnie na stan posiadania. Najlepsi, albo też najbardziej zdeterminowani zawodnicy odnajdą zapewne swoje miejsce w zespole juniorów D1, czyli rocznika 2006.

Razem: 3 turnieje, 24 mecze, 14 zwycięstw, 2 remisy, 8 porażek, 44 punkty, bramki 36-25

Jesień: 3 turnieje, 12 spotkań, 9 wygranych 1 remis, 2 przegrane, 28 punktów, gole 17-4

Wiosna: 3 turnieje, 12 spotkań, 5 wygranych, 1 remis, 6 przegranych, 16 punktów, gole 19-21

Turnieje:
Jakub Kaczyński 6, Wiktor Wrzeszcz 6, Patryk Bednarczyk 5, Szymon Grochowski 5, Paweł Idziak 4, Mateusz Kulicki 4, Oliwia Sekta 4, Szymon Tlock 3

Tylko jesienią:
Marek Śledziński 3, Maksymilian Wieczorek 3, Jakub Masiak 2, Paweł Szczur 2, Maksymilian Czyżykowski 1, Dawid Szopiński 1

Tylko wiosną:
Szymon Łabędź 3, Maciej Pachuc 3, Patryk Słodowicz 3, Cezary Wrzeszcz 3, Paweł Szefler 2

Nie grali:
Marcel Brzozowski, Alan Domek, Jan Marchewka, Emil Paczkowski, Olivier Rudziński, Maciej Wejman

Gole: