10000 złotych z programu "KLUB" znowu trafi nad Debrzynkę!21.06.2018r.
Ministerstwo Sportu i Turystyki rozstrzygnęło konkurs na środki finansowe dla małych i średnich organizacji zajmujących się upowszechnianiem kultury fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży w ramach programu "KLUB" na rok 2018. Partnerem całości jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo. Miło nam powiadomić, że wśród ponad 3600 beneficjentów tego przedsięwzięcia znalazł się Miejski Klub Sportowy Debrzno, który otrzyma na swoją działalność (zakup sprzętu sportowego oraz wynagrodzenia trenerów) okrągłe 10000 złotych.

Przypomnijmy, że to już trzeci rok, gdy można było aplikować o środki rządowe. W 2016r. czerwono-niebiescy otrzymali taką samą kwotę, rok później nie udało się sięgnąć po te środki, a teraz ponownie możemy przekazać bardzo dobre wieści z Warszawy.

Dodajmy, iż oprócz MKS-u dodatkowe pieniądze ułatwiające codzienne funkcjonowanie powędrują do czternastu innych klubów z powiatu człuchowskiego. Są to: UKS Champion Czarne, Czarni Czarne, Człuchowski Międzyszkolny Klub Sportowy Człuchów, Klub Żeglarski VI-KING Człuchów, Miejskie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Człuchów, Piast Człuchów, MKS Polstyr Człuchów, UKS Optimist Człuchów, UKS ZSS Człuchów, UKS Novi Polnica, Brda Przechlewo, JFA Przechlewo, UKS przy Szkole Podstawowej w Przechlewie i Sokół Wyczechy.