AKTUALNOŚCI
Suwerennie 31.05.2018r.
Na słowa pochwały zapracowali juniorzy B, którzy pokonali na wyjeździe Kolejarza Chojnice 3:0. Nie tylko cieszy wygrana debrznian, ale i styl, w jakim zainkasowaliśmy trzy punkty, gdyż zespół Łukasza Płóciennika rozegrał jeden z lepszych meczów rundy rewanżowej.

Zaczęliśmy od rajdu w wykonaniu Kacpra Bieleckiego w 2. minucie, który już wówczas zasygnalizował, że będzie sprawiał mnóstwo problemów defensywie gospodarzy. Tak rzeczywiście potem było, czego efektem dwa gole "Ciapka". Oprócz oklasków dla skrzydłowego MKS-u za całe spotkanie trzeba mu jednak wytknąć poważny błąd w 5 min., kiedy to poszła po jego stracie kontra i Paweł Wieszewski z trudem wybił futbolówkę na rzut rożny. W 11 min. po solowej akcji lewą flanką jednego z rywali ponownie interweniował "Wieszak", który nie dał się zaskoczyć przy strzale z ostrego kąta.

Więcej z gry mieli generalnie emkaesiacy. W 23 min. potężnie uderzył K. Bielecki, ale piłka przeleciała obok celu. Sześć minut później prowadziliśmy 1:0. Ze środka boiska dobre podanie zaadresował do Sebastiana Petreckiego Jakub Bruski, Seba dośrodkował, a wbiegający w tempo w pole karne K. Bielecki ładnym strzałem głową wpakował "gałę" do siatki. W 35 min. mógł paść drugi gol, gdy pomyłkę obrońcy usiłował wykorzystać K. Bielecki, ale przegrał pojedynek z bramkarzem, a próbujący natychmiast poprawić Bruski sfaulował chojniczanina.

Drugą część zainaugurowaliśmy również dobrze. W 42 min. Jakub Smusz przekazał piłkę Damianowi Kamowskiemu, następnie trafiła do Bruskiego i składną akcję teamu znad Debrzynki sfinalizował niezłym strzałem ten ostatni. W 54 min. znowu pokazał się K. Bielecki, po którego próbie miejscowi omal nie zaliczyli "samobója". Rozstrzygnięcie oglądaliśmy w 65. minucie. Sam na sam z bramkarzem był Wojciech Marzec, po odbiciu futbolówki skiksował Petrecki, a całość silnym uderzeniem bez szans na skuteczną interwencję skończył K. Bielecki. Drugie trafienie Kacpra i 2:0 dla MKS-u. W 74 min. przewagę zwiększyliśmy do trzech bramek po tym, jak dośrodkowywał Marzec, a rezerwowy Miłosz Ciach na raty pokonał z bliska golkipera. Ten sam zawodnik miał jeszcze okazję w 77 min., ale był nieprecyzyjny po zagraniu K. Bieleckiego.

Zdobyliśmy istotne trzy oczka i możemy liczyć na przesunięcie w środkowe rejony tabeli kampanii 2017/2018. Warunkiem niezbędnym jest wygrana w derbach z Czarnymi Czarne, które odbędą się na Stadionie Miejskim w niedzielę 3 czerwca o godz.10.00.

Kolejarz Chojnice- MKS Debrzno 0:3 (0:1)
Bramki: Kacper Bielecki (29, 65), Miłosz Ciach (74)
MKS: P. Wieszewski (60 Racinowski)- Nykiel, K. Kiedrowicz, K. Wegner, Zieliński (67 Barczewski)- Petrecki (69 Viola), Kamowski, Marzec, K. Bielecki- Bruski, Smusz (65 Ciach)