Karol wrócił do Pęplina15.05.2018r.
12 listopada 2016r. Karol Pęplino rozegrał ostatni mecz o punkty w klasie okręgowej na własnym boisku, zwyciężając 6:1 Słupię Kobylnica. Potem na kilkanaście miesięcy ekipa z małej podusteckiej miejscowości zmieniła "dom", najpierw na stadion 650-lecia w Słupsku, a później obiekt w Bruskowie Wielkim. Powodem był remont płyty boiska w Pęplinie.

Inwestycja została właśnie ukończona, a team Karola w minioną niedzielę 13 maja wrócił na "stare śmieci", wygrywając na inaugurację odnowionej murawy z Diamentem Trzebielino 1:0. Kolejnym przeciwnikiem u siebie drużyny Marcina Petrusa, szkolonej przez byłego reprezentanta Polski Marka Godlewskiego, będą debrznianie i to jest podstawowa przyczyna wspomnienia o tym fakcie na naszej stronie internetowej zwłaszcza, że dokonano korekty w kalendarzu rozgrywek. Czerwono-niebiescy udadzą się w daleką podróż na ligowe spotkanie 27 maja i to pozostaje bez zmian. Karol na prośbę naszego klubu zmienił jednak godzinę rozpoczęcia rywalizacji z MKS-em na bardziej "przyjazną", tzn. z 11.00 na 13.00.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że jest to swoisty "rewanż" za gest w drugą stronę, gdy w ubiegłym sezonie emkaesiacy podjęli zespół Karola w Debrznie (przychylając się do propozycji gości) już w piątek 26 maja późnym popołudniem, zamiast w niedzielne południe 28 maja.