Pewna wygrana na "patelni" 13.05.2018r.
Bez najmniejszych kłopotów poradzili sobie z rywalem juniorzy D2 w wyjazdowym spotkaniu ligowym w Chojnicach z Chojniczanką. Debrznianie zwyciężyli gładko 8:1, od początku przejmując inicjatywę i zdobywając gola za golem. Piłkarze mimo wczesnej pory rozpoczęcia meczu (10.00) grali na "Modraku" w dokuczliwym upale, ale to nie było wielką przeszkodą i tempo ich poczynań było jak na te warunki dość wysokie.

Wynik mogliśmy otworzyć już w 7 min., gdy po zagraniu Mateusza Szczura do siatki trafił Jakub Oleksiewicz, ale był na spalonym. Trzy minuty później obyło się już bez żadnych wątpliwości, kiedy J. Oleksiewicz przejął piłkę i mocnym strzałem z lewej nogi nie dał szans na obronę. Emkaesiacy poszli za ciosem i po 60 sekundach było 2:0. Podawał J. Oleksiewicz, obrońca "machnął się" i Jakub Kaczyński z dużą swobodą umieścił "gałę" w celu. Ataki MKS-u nie słabły. W 16 min. Szymon Szlaga dograł do J. Oleksiewicza, Kuba przełożył futbolówkę na lewą nogę i strzelił wprost w bramkarkę Klaudię Rolbiecką. Za moment Szlaga chciał zagrywać do J. Oleksiewicza, piłkę przejął Kaczyński, odegrał do "Oleksego", który celnie przymierzył, ale bez efektu bramkowego. W 18 min. kolejna szansa, gdy piłka wędrowała od Kaczyńskiego przez Szlagę do J. Oleksiewicza i gospodarzy ratował słupek.

W 22 min. M. Szczur ambitnie do końca powalczył o futbolówkę, odegrał do J. Oleksiewicza, który samodzielnie chciał zakończyć akcję i nie trafił w światło bramki. W 25 min. przewaga debrznian przyniosła pożądany sukces. Po wrzutce z kornera w wykonaniu M. Szczura w zamieszaniu znakomicie odnalazł się Dominik Sobczak i było 3:0. Zaraz potem doskonałą sposobność na czwarte trafienie miał Szlaga, ale przegrał pojedynek z Rolbiecką. W 29 min. rezultat na 4:0 do przerwy ustalił J. Oleksiewicz, który po silnym wznowieniu gry przez Mateusza Szajgina wykorzystał przewagę fizyczną i niefrasobliwość defensorów Chojniczanki, lobując spokojnie bramkarkę. Mieliśmy jeszcze jedną okazję w tym fragmencie meczu, ale w 30 min. płaskie uderzenie Szlagi z dystansu było nieco za słabe, aby sprawić problem przeciwnikom.

W II połowie jedynie na momencik straciliśmy koncentrację. Po rogu w 34 min. i pomyłce Konrada Kieruja strzałem po ziemi miejscowi uzyskali honorowego jak się miało potem okazać gola. Rywale zwietrzyli wprawdzie na krótko nadzieję na znaczniejsze zagrożenie podopiecznym Pawła Władyczaka (w 35 min. po wolnym i odbiciu piłki przez Kieruja Mikołaj Brzykcy wyjaśnił sytuację), ale bardzo szybko przejęliśmy z powrotem kontrolę nad wydarzeniami na boisku. W 39 min. było 5:1 dla naszego zespołu po golu autorstwa J. Oleksiewicza przy asyście Szlagi. Szóste trafienie miało miejsce w 47 min., kiedy Oliwia Sekta egzekwowała rzut rożny i ładnie główkował pozostawiony bez opieki Sobczak. Końcowy kwadrans pod znakiem znacznej przewagi MKS-u. Trzy okazje zmarnowaliśmy (w 49 min. J. Oleksiewicz sam na sam, w 54 min. po rogu "Oleksego" Szlaga głową ponad poprzeczkę i w 56 min. ponownie Szlaga po dwójkowej wymianie piłki z J. Oleksiewiczem), ale i tak w końcówce dołożyliśmy następne dwie bramki. W 57 min. aktywny Szlaga próbował dwukrotnie i ten powtórny strzał był skuteczny, a w 58 min. "czteropaka" skompletował J. Oleksiewicz wykorzystując błąd obrońcy. Po uderzeniu Wiktora Góreckiego chojniczanin nieudanie usiłował zażegnać niebezpieczeństwo, futbolówkę przejął Jakub i z lewej nogi skierował ją do siatki. Ostatecznie 8:1 i taki wynik dobrze odzwierciedlał różnicę w umiejętnościach obydwu drużyn.

Do zakończenia ligi teamowi Władyczaka pozostały trzy występy, wszystkie z drużynami zajmującymi czołowe lokaty w tabeli. Serię trudnych, ale i jednocześnie nareszcie interesujących i wymagających sprawdzianów zaczniemy w sobotę 19 maja o godz.11.00 od konfrontacji u siebie z U-2 Bytów, czyli w praktyce triumfatorem naszej grupy okręgówki w tej kategorii wiekowej.

Chojniczanka Chojnice- MKS Debrzno 1:8 (0:4)
Gole dla MKS-u: Jakub Oleksiewicz (10, 29, 39, 58), Dominik Sobczak (25, 47), Jakub Kaczyński (11), Szymon Szlaga (57)
MKS: Kieruj, Szajgin- Bednarczyk, Brzykcy, W. Górecki, Kaczyński, Klimek, J. Oleksiewicz, Sekta, Sobczak, M. Szczur, Szlaga