Licencyjna ścieżka w tym roku bez MKS-u26.04.2018r.
Komisja ds. Licencji Klubowych Pomorskiego Związku Piłki Nożnej ogłosiła informację o rozpoczęciu procesu licencyjnego na kolejny sezon 2018/2019 dla wszystkich klubów zrzeszonych w wojewódzkiej centrali futbolowej w Gdańsku. Członkowie związku muszą zatem w określonych terminach złożyć szereg dokumentów w celu uprawnienia do udziału w rozgrywkach następnej edycji. W tym roku obowiązek ten... nie spoczywa jednak na MKS-ie Debrzno.

Dzieje się tak dlatego, iż czerwono-niebiescy znaleźli się w gronie sześciu klubów klasy okręgowej (licząc trzy grupy na Pomorzu), które są zwolnione z ubiegania się o nową licencję, ponieważ wiosną 2017 roku otrzymały ją na dwa cykle rozgrywkowe, tj. 2017/2018 i 2018/2019. Powyższa zasada dotyczy oczywiście przypadków, gdy dany klub pozostaje w przyszłej kampanii na tym samym szczeblu rywalizacji. Oprócz debrznian "glejt" na dwa lata w okręgówce przyznano także Błękitnym Stare Pole, Czarnym Pruszcz Gdański, Diamentowi Trzebielino, MKS Władysławowo i Pomezanii Malbork.