Zaledwie czterech zawodników zagrało 1350 minut20.03.2018r.
Od kilku lat zajmujemy się wyszukiwaniem tzw. "niezastąpionych", czyli piłkarzy, którzy przez cały sezon nie opuszczą boiska nawet na minutę w rozgrywkach klasy okręgowej. Patrząc wstecz zawsze niezwykle trudne to było zadanie dla uczestników ligi, aby zaliczyć 30 meczów w pełnym wymiarze czasowym, po 90 minut każdy. Nie inaczej jest na półmetku edycji 2017/2018, gdyż choć ciężko w to uwierzyć, spośród 387 futbolistów, którzy wybiegli na murawę jesienią tylko czterech (!) przebywało na niej od pierwszych sekund inauguracyjnej serii po ostatni gwizdek 15. kolejki.

Kwartet zasługujący na szczególny szacunek reprezentował trzy kluby. Aż dwóch zawodników grało w Jantarze Ustka (Karol Czubak i Kamil Wójcik), a po jednym w Myśliwcu Tuchomie (Łukasz Michańczyk) oraz Brdzie Przechlewo (Marek Tandecki). Michańczyk i Tandecki to bramkarze i nie ma wielkiego zdziwienia, że akurat przedstawiciele tej pozycji znaleźli się w ekskluzywnym gronie. Ciekawostką jest natomiast fakt, że obaj jantarowcy przewodzą jednocześnie klasyfikacji snajperów, o czym będziemy jeszcze pisać szerzej w materiale poświęconym właśnie strzelcom.

Oczywiście życzymy całej czwórce powtórzenia w II rundzie dorobku z pierwszej części kampanii 2017/2018, ale mając doświadczenie z przeszłości skoro tak wąska grupa ma na to szansę, będzie to niezwykle trudne. Patrząc natomiast pod kątem czerwono-niebieskich sztuka ta jest nieosiągalna od... początku istnienia MKS-u. Ostatnim zawodnikiem, który zyskał miano "niezastąpionego" w danym sezonie był Paweł Władyczak, ale zdarzyło się to w klasie A (2012/2013), gdzie wystarczyło do tego 26 meczów. Teraz żaden z debrznian nie wystąpił w 15 potyczkach o punkty, a po jednym meczu opuściło czterech (Władyczak, Maciej Domański, Kamil Masternak i Mariusz Góra).