Kacper Rekusz wrócił nad Debrzynkę19.03.2018r.
16 marca, na kilka godzin przed końcem transferowego okienka, kadra drużyny seniorów MKS-u została poszerzona o jeszcze jedno nazwisko. Po trwającym dwa i pół roku pobycie w Chemiku Bydgoszcz ponownie czerwono-niebieskie barwy przywdzieje Kacper Rekusz. Niespełna 19-letni piłkarz został przed weekendem wyrejestrowany z Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej i zgłoszony w Podokręgu Słupskim Pomorskiego ZPN-u do gry w klasie okręgowej w zespole z Grodu Dzika. Całość odbyła się bezkosztowo, czyli dokładnie tak samo jak w przypadku pierwszej umowy zakładającej przejście w drugą stronę.

Kacper jest mieszkańcem Debrzna, a w naszym klubie grał wcześniej w latach 2012-2015 w drużynie juniorów młodszych (B). Debiutował w lidze 8 września 2012r. w potyczce na własnym boisku z Florianem Chojnice (0:10). W kampanii 2012/2013 zagrał łącznie 14 meczów. Sezon 2013/2014 to 11 występów i jeden gol, a edycja 2014/2105 przyniosła 13 spotkań o mistrzowskie punkty i jedną bramkę autorstwa "Reksia". Ogółem w okręgówce w tej kategorii wiekowej zawodnik zaliczył więc 38 meczów i zanotował dwa trafienia. Ostatni raz zagrał w drużynie z ul. Sportowej w młodzieżowej okręgówce 7 czerwca 2015r. (porażka w roli gospodarzy ze Stegną Parchowo 3:6). Potem, w sierpniu 2015r. skierował swoje kroki edukacyjne do jednej ze szkół w Bydgoszczy, a piłkarskie do tamtejszego Chemika, gdzie do końca rundy jesiennej sezonu 2017/2018 reprezentował klub z miasta nad Brdą, najpierw rok w juniorach młodszych (B), a potem 18 miesięcy w starszych (A).

Latem 2017r. pojawił się incydentalnie w dorosłym teamie emkaesiaków, w rozegranym 6 sierpnia sparingu u siebie z Kamionką Kamień Krajeński (1:3), lecz wówczas zdecydował o pozostaniu na rundę jesienną w Chemiku. Teraz powrót Rekusza do Debrzna został skutecznie zrealizowany, a w międzyczasie futbolista zagościł w składzie ekipy Władyczaka w lutowym meczu kontrolnym ze Spartą Złotów (2:2) w Wałczu. Ponieważ ma status młodzieżowca (aż do 30 czerwca 2020 roku) jest w stanie poszerzyć zakres trenerskich możliwości wyboru zawodników do podstawowej jedenastki tym bardziej, że może być wystawiany na wielu pozycjach w defensywie oraz linii pomocy. Kacper, wszelkiej pomyślności w nowym-starym klubie!