Podsumowanie rundy jesiennej (3) - juniorzy E1 07.03.2018r.
Wstępna faza edycji 2017/2018 była bardzo udana dla zespołu złożonego z zawodników urodzonych w 2007 roku (i młodszych). Team z Grodu Dzika prowadzony przez Bartłomieja Licę wygrał rywalizację w swojej grupie gromadząc w trzech imprezach mistrzowskich aż 28 punktów. W pokonanym polu pozostawiliśmy JFA Przechlewo, Czarnych Czarne (te dwie drużyny naciskały mocno emkaesiaków) oraz Szarżę Krojanty i Sokół Wyczechy.

Pierwszy raz zgłosiliśmy do rozgrywek ligowych samodzielnie ekipę tego rocznika, mając na uwadze głównie grupkę piłkarzy, którzy nie mieli szans sportowo doszlusować w tym momencie do teamu juniorów D2 i dając im tym samym możliwość zdobywania doświadczenia w turniejach dedykowanych rówieśnikom. Założenie było takie (i zostało wdrożone w życie), aby trzy zawody więcej odbyli również na stałe grający już w roczniku 2006 Patryk Bednarczyk, Jakub Kaczyński, Marek Śledziński, Wiktor Wrzeszcz i dwa lata starsza od nich Oliwia Sekta. Skład uzupełniali (pełniąc w nim ważne role) Mateusz Kulicki i Maksymilian Czyżykowski, a więc młodsi futboliści. Ta mieszanka spisywała się bez zarzutu i zasłużenie wywalczyła czołową lokatę w tabeli.

Łącznie trener dał szansę występu czternastu osobom (ze zgłoszonej dwudziestki), z czego dokładnie połowa zaliczyła komplet trzech turniejów. Debiuty w grach o punkty stały się udziałem Szymona Grochowskiego, Pawła Idziaka, Jakuba Masiaka, Pawła Szczura, Dawida Szopińskiego, Szymona Tlocka i Maksymiliana Wieczorka. Z tego grona najważniejszą rolę pełnił Idziak, dzielnie radzący sobie jako bramkarz. Ofensywne atuty czerwono-niebieskich to duet Wrzeszcz-Kaczyński, który strzelił 13 spośród 17 goli drużyny.

Poza MKS-em, który triumfował w grupie II słupskiej okręgówki najlepsze w innych były zespoły UKS Sparty Sycewice (I), Bytovii Bytów (III), Jantara Ustka (IV), Leśnika Cewice (V), Sokoła Szczypkowice (VI) i U-2 Bytów (VII). To najpopularniejsze zmagania "orlikowe" w podokręgu, wśród juniorów E1 gra bowiem aż 30 klubów!

Wiosna to nowe emocje i wzorem rywalizacji w pozostałych najmłodszych kategoriach także nowy podział. Debrznianie za przeciwników będą mieć w najbliższych tygodniach dwa bytowskie teamy (U-2 i Bytovię), a ponadto Diament Trzebielino i wicemistrza naszej grupy z I rundy JFA Przechlewo.

Razem: 3 turnieje, 12 meczów, 9 zwycięstw, 1 remis, 2 porażki, 28 punktów, bramki 17-4

Turnieje:
Patryk Bednarczyk 3, Paweł Idziak 3, Jakub Kaczyński 3, Oliwia Sekta 3, Marek Śledziński 3, Maksymilian Wieczorek 3, Wiktor Wrzeszcz 3, Szymon Grochowski 2, Mateusz Kulicki 2, Jakub Masiak 2, Paweł Szczur 2, Szymon Tlock 2, Maksymilian Czyżykowski 1, Dawid Szopiński 1

Nie grali:
Marcel Brzozowski, Alan Domek, Jan Marchewka, Emil Paczkowski, Olivier Rudziński, Maciej Wejman

Gole:
7- Wiktor Wrzeszcz, 6- Jakub Kaczyński, 1- Maksymilian Czyżykowski, Szymon Grochowski, Mateusz Kulicki i Oliwia Sekta