Podsumowanie rundy jesiennej (2) - juniorzy E206.03.2018r.
W drugim odcinku cyklu artykułów, w których oceniamy mistrzowskie zmagania jesienią 2017 roku zajmiemy się drużyną rocznika 2008 (i młodsi), trenowaną przez Łukasza Płóciennika. Debrznianie uczestniczyli w rozgrywkach "orlikowych" w gronie czterech innych zespołów w grupie. Czerwono-niebiescy uplasowali się na przedostatniej, czwartej pozycji ustępując JFA Przechlewo, AP Człuchów i Liderowi Rychnowy, a wyprzedzając Kolejarza Chojnice.

Płóciennik dysponował 18-osobową kadrą, z czego w przynajmniej jednym turnieju o punkty zagrało piętnastu zawodników. Sześciu z nich nie opuściło żadnych zawodów. Jedynym debiutantem był Filip Lange. Znamienne, że zaczynaliśmy od czternastu piłkarzy na pierwszym turnieju na własnym terenie, a kończyliśmy w potwornym zimnie w Człuchowie w... ośmioosobowym zaledwie zestawieniu (na skutek głównie chorób), paradoksalnie zaliczając bodaj najlepszy występ w rundzie.

Dorobek punktowy zespołu powinien być bardziej pokaźny, na pewno w kilku spotkaniach niewiele brakowało do uzyskania korzystniejszych wyników, a różnica między nami, a przeciwnikami nie była jakaś druzgocąca. Mimo, iż tabela nie kłamie, a wg niej trzy teamy były lepsze, to jednak warto wspomnieć o pozytywnych akcentach w minionych miesiącach. To choćby regularnie wysoka frekwencja na treningach i widoczne gołym okiem postępy co najmniej kilku futbolistów dobrze rokujących na przyszłość. Analogicznie jak w najmłodszej grupie wybijał się ponad przeciętność Maksymilian Czyżykowski, bardzo dobrze prezentował się również Mateusz Kulicki, udane momenty w grze mieli Emil Paczkowski, Jan Marchewka, Alan Domek, Miłosz Szyszka, Maciej Wejman, czy wracający do futbolu po wielu miesiącach pauzy Bartosz Oleksiewicz.

Podobnie jak w przypadku juniorów E2 przed rundą wiosenną nastąpił nowy podział na grupy, zależnie od zajętych miejsc. Debrznianie w II części edycji 2017/2018 będą grać znowu z Kolejarzem, a oprócz tego z Doliną Gałąźnia Wielka i Startem Miastko. Jesienią poza najlepszą w stawce, gdzie rywalizował MKS drużyną JFA Przechlewo na liście triumfatorów w innych grupach znaleźli się Grasz Dwumiasto Ustka, UKS Sparta Sycewice, Sokół Szczypkowice i Kaszubia Studzienice, a wystartowały ogółem 23 ekipy.

Zadanie na wiosnę? Na pewno stopniowy, ciągły rozwój zawodników i odrobinę lepsze wyniki, wpływające na humory po turniejach. Powinno być o to (przynajmniej w teorii) łatwiej niż jesienią, ale poza wszystkim ważne, że poza chojniczanami skonfrontujemy się z dwoma innymi klubami niż dotąd, co już samo w sobie jest korzystne.

Razem: 3 turnieje, 12 meczów, 3 zwycięstwa, 2 remisy, 7 porażek, 11 punktów, bramki 22-31

Turnieje:
Alan Domek 3, Maksymilian Fąs 3, Mateusz Kulicki 3, Bartosz Oleksiewicz 3, Olivier Rudziński 3, Maciej Wejman 3, Maksymilian Czyżykowski 2, Jakub Dudek 2, Wojciech Gwiździel 2, Jan Marchewka 2, Emil Paczkowski 2, Miłosz Szyszka 2, Sebastian Kanecki 1, Filip Lange 1, Stefan Paprota 1

Nie grali:
Dawid Białek, Alan Miszewski, Fabian Wójtowicz

Gole:
8- Maksymilian Czyżykowski, 6- Mateusz Kulicki, 3- Emil Paczkowski, 1- Jan Marchewka, Bartosz Oleksiewicz i Olivier Rudziński + dwie bramki samobójcze