Podsumowanie rundy jesiennej (1) - juniorzy F105.03.2018r.
Za kilkanaście dni startuje druga część sezonu 2017/2018 w rozgrywkach mistrzowskich. Najpierw przystąpią do rywalizacji oczywiście seniorzy, a potem stopniowo wrócą na boiska piłkarze wszystkich kategorii wiekowych młodzieży. Zanim zabrzmi pierwszy w roku 2018 ligowy gwizdek wracamy na naszej stronie internetowej do wydarzeń jesiennych miesięcy, dokonując tradycyjnie bilansu zarówno statystycznego, jak i opisowego. W ogółem dziesięciu materiałach zreasumujemy występy futbolistów MKS-u Debrzno, przypomnimy lepsze i gorsze chwile każdego z zespołów. Zaczynamy od "maluchów", teamu szkolonego przez Dariusza Piekarskiego, a więc juniorów F1 (rocznik 2009 i młodsi).

Dla zdecydowanej większości zawodników tego zespołu turnieje o punkty były debiutanckimi w życiu. Wcześniej ligowe szlify zdobywali jedynie Maksymilian Czyżykowski i Miłosz Szyszka. Pozostali pierwszy raz poznali smak rywalizacji z rówieśnikami z innych klubów. Łącznie zgłosiliśmy do rozgrywek 21 osób, z czego dwanaście zagrało przynajmniej w jednej imprezie klasy okręgowej, a dokładnie połowa (sześć) zaliczyła wszystkie trzy zawody. Naturalnie wyniki nie są w tym roczniku (przynajmniej w założeniu) sprawą najistotniejszą (nie przesadzajmy), jednak wygrane, małe lub większe sukcesy, zawsze napędzają do dalszej wspólnej pracy. Akurat czerwono-niebiescy bardzo dobrze spisali się w tej fazie kampanii, plasując się na czele tabeli swojej grupy okręgówki. Nie ponieśliśmy ani jednej porażki, tylko dwukrotnie tracąc punkty, za każdym razem po remisach z AP Człuchów. Reszta meczów (z APC, Kolejarzem Chojnice i Sokołem Wyczechy) kończyła się po myśli podopiecznych Piekarskiego.

Nie budzi zdziwienia fakt, że aż 17 z 26 goli drużyny było autorstwa Maksymiliana Czyżykowskiego, który bezapelacyjnie liderował debrznianom. Bardzo udanie bronił Bartosz Karbownik, pokazując niemałe predyspozycje już w tym wieku do gry między słupkami. Ciekawostką (taką ewidentnie do klubowych annałów!) były występy Aleksa Czyżykowskiego, najmłodszego nowicjusza w dziejach MKS-u w lidze (niespełna 7 lat!!!), a zarazem najmłodszego strzelca bramki (zdobył ich w sumie trzy). Bez kompleksów radziły sobie wśród chłopców Zofia Sokolik i Maja Zakrzewska, pilnie trenujące i uczestniczące w każdym turnieju.

Narzekaliśmy w przeszłości na związek, iż pozwala grać małym piłkarzom tylko po trzy razy w każdej rundzie, wskazywaliśmy, że to trochę za mało sprawdzianów dla kandydatów na sportowców. Nic w tym względzie wprawdzie się nie zmieniło, lecz regulamin... został jednak zasadniczo w tej edycji zmodyfikowany, w ten sposób mianowicie, iż wiosną zagramy z... innymi przeciwnikami. W skrócie (wspominaliśmy już o tym na przełomie roku) chodzi o to, że biorąc pod uwagę klasyfikację w grupach po I rundzie połączono "silnych" z "silnymi" i "słabszych" ze "słabszymi". To dobre rozwiązanie i przyczyni się zapewne do podniesienia atrakcyjności rywalizacji.

20 drużyn zgłoszono do gry w tej kategorii w podokręgu słupskim. Oprócz MKS-u najlepsze w swoich grupach okazały się jesienią JFA Przechlewo (II), Grasz Dwumiasto Ustka (III), Byki Słupsk (IV) i Stal Jezierzyce (V). Po ponownym "przemieleniu" stawki emkaesiacy w II odsłonie sezonu zagrają z JFA i U-2 Bytów (mistrz i wicemistrz grupy II) oraz dobrze już znanym teamem AP Człuchów.

Razem: 3 turnieje, 9 meczów, 7 zwycięstw, 2 remisy, 0 porażek, 23 punkty, bramki 26-8

Turnieje:
Maksymilian Czyżykowski 3, Wojciech Kalla 3, Bartosz Karbownik 3, Antoni Sadowski 3, Zofia Sokolik 3, Maja Zakrzewska 3, Aleks Czyżykowski 2, Tomasz Lamot 2, Marek Majewski 2, Antoni Pazdzioch 2, Miłosz Szyszka 2, Jakub Jaśkiewicz 1

Nie grali:
Dawid Białek, Wojciech Gwiździel, Stanisław Kutzmann, Filip Lange, Nikodem Pitroch, Gabriel Rusin, Mikołaj Wegner, Michał Wojtuń, Fabian Wójtowicz

Gole:
17- Maksymilian Czyżykowski, 3- Aleks Czyżykowski i Antoni Sadowski, 2- Miłosz Szyszka, 1- Antoni Pazdzioch