Rzutem na taśmę najlepsi strażacy26.02.2018r.
Mistrzostwa Zakładów Pracy (i Przyjaciół) Debrzna w halowej piłce nożnej wkroczyły w wiek dorosły... Za nami osiemnasta edycja odbywającego się nieprzerwanie od 2001 roku turnieju, tym razem z udziałem sześciu ekip. W porównaniu z poprzednim rokiem zabrakło na starcie... obrońców tytułu, czyli żołnierzy z Wałcza, których zastąpili debiutanci, reprezentujący także wojskowych, z Czarnego. Pierwsze miejsce wywalczyli strażacy z OSP Debrzno i był to już czwarty triumf "druhów" w dziejach tych zawodów.

Team Henryka Dudzica zapewnił sobie pierwszą lokatę w ostatnim spotkaniu, gdy po rozgromieniu człuchowskiej Roli 11:3 wyprzedził lepszym bilansem bramkowym JW 3775 Chojnice. Obydwa zespoły zgromadziły po jedenaście punktów, a w bezpośrednim starciu padł remis 3:3. W połowie zmagań mogło się wydawać, że do batalii o pierwszeństwo w klasyfikacji włączy się lipczański Megalux, ale dwie porażki na finiszu pozwoliły zająć drużynie Rafała Kuchciaka jedynie pozycję na najniższym stopniu podium.

O kolejności na miejscach od czwartego do szóstego przesądziła dopiero dodatkowa tabelka sporządzona z trzech konfrontacji między zainteresowanymi, gdyż Rola, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy (osiemnasty raz brali udział w turnieju!) i zespół znad Czernicy zdobyli po cztery punkciki.

Wszyscy otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy, oprócz tego jak co roku nie zabrakło także wyróżnień indywidualnych. Królem strzelców, z dziesięcioma trafieniami, został Łukasz Dudzic z OSP, który swój dorobek wypracował w... dwóch potyczkach, na "dzień dobry" aplikując cztery bramki MOW, a na sam koniec jeszcze więcej (sześć!) Roli. To wystarczyło... Co ciekawe to nie pierwszy laur dla "Uszatego", który był już kiedyś nagradzany, lecz w innej kategorii. Otóż w 2010 roku, grając w barwach Dobrynki, uzyskał tytuł MVP mistrzostw. To jednak nic w porównaniu z wyczynem Roberta Rutyny, również z OSP. "Rutyniarz" sięgnął po piątą (!) statuetkę najlepszego bramkarza. Wcześniej był nią honorowany w 2008, 2011, 2015 i 2017 roku... Długo zapewne nikt nawet nie zbliży się do osiągnięcia Roberta, prędzej on sam może je jeszcze bardziej wyśrubować w następnych edycjach, bo przecież rok w rok stawia się w hali Szkoły Podstawowej i pokazuje spore umiejętności... Trzeci, bodaj najcenniejszy splendor, powędrował do rąk Pawła Orłowskiego z JW 3775 Chojnice, którego ogłoszono najlepszym zawodnikiem imprezy.

To właściwie tyle o wymiarze sportowym (chociaż moglibyśmy nawiązać do kilku akcentów, które niestety objawiły się w trakcie zawodów, kiedy to czasami niektórzy mylili "odwagę z odważnikiem" i atmosfera na boisku stawała się wówczas ciężkawa...), teraz przejdźmy do znacznie bardziej istotnego, tego ludzkiego. Przez dwa dni pod hasłem "Debrzno Pomaga Potrzebującym" gromadziliśmy pieniążki na pomoc w leczeniu, rehabilitacji i funkcjonowaniu na co dzień dla 18-letniego Aleksandra Leszczyńskiego, mieszkańca naszego miasta, który cierpi od najmłodszych lat na rdzeniowy zanik mięśni. W sobotę w hali (oprócz piłki nożnej był także poranny tenis stołowy, o którym napiszemy osobno oraz zumba) licznik zatrzymał się na kwocie 3307,89 zł., a po dodaniu środków z głównej części akcji, tej niedzielnej (koncerty, licytacje, fantoniada, kawiarenka w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki plus morsowanie nad jeziorem Staw Miejski) okazało się, że zebrano ponad 16 tysięcy złotych. Brawo i wielkie dzięki dla każdego, kto choćby w najmniejszy, nawet symboliczny sposób przyczynił się do sukcesu przedsięwzięcia!

XVIII Mistrzostwa Zakładów Pracy (i Przyjaciół) Debrzna w halowej piłce nożnej - 24 lutego 2018r.

Wyniki meczów i strzelcy bramek:

OSP- MOW 6:0 (2:0)
Ł. Dudzic 4, K. Jaworski, M. Sadowski

Rola- 52. Brem Czarne 2:1 (0:0)
S. Stalka 2- P. Madaj

JW 3775 Chojnice- Megalux 2:2 (1:2)
P. Orłowski 2- P. Kaczor, M. Tessmer

OSP- 52. Brem Czarne 1:1 (0:1)
A. Wałaszewski- J. Kozioł

Megalux- MOW 3:0 (1:0)
P. Kaczor 2, R. Kuchciak

JW 3775 Chojnice- Rola 4:1 (2:0)