Podium dla emkaesiaków, przed nami tylko gospodarze i JFA12.02.2018r.
Trzecia lokata przypadła zespołowi AP 2012 MKS Debrzno rocznika 2008 (i młodsi) w halowym turnieju rozegranym w Szczecinku. Ekipa prowadzona przez Łukasza Płóciennika wygrała cztery mecze, w dwóch była gorsza od swoich rywali i ostatecznie dało to brązowe medale, co obiektywnie oceniając przebieg zawodów jest optymalnym osiągnięciem.

Organizatorzy byli zmuszeni zmodyfikować nieco wcześniejsze zapowiedzi i wobec absencji Błoni Barwice siedmiodrużynowa stawka zagrała systemem każdy z każdym, a więc najbardziej sprawiedliwym. To oznaczało dawkę sześciu potyczek dla każdego teamu. Czerwono-niebiescy (niestety bez Mateusza Kulickiego, który wyjechał na ferie) rozpoczęli zmagania od porażki 0:2 z JFA Przechlewo, a następnie gładko (6:0) rozprawili się z czwartym teamem AP Szczecinek. Trzeci występ był zarazem jednym z najciekawszych starć w całej imprezie, biorąc pod uwagę wszystkich uczestników. Wygraliśmy z AP Reissa 2:1, ale napisać, że mieliśmy w tej konfrontacji furę szczęścia, to jakby nie stwierdzić nic... Słupki, poprzeczki, pudła do "pustaka"- oj, działo się pod debrznenską bramką... To było bardzo istotne zwycięstwo, bo de facto zapewniło debrznianom lokatę w czołowej trójce.

W pozostałych trzech meczach zmierzyliśmy się z kolejnymi zespołami miejscowych. O ile w przypadku gier z trzecim i drugim składem (5:0 i 3:0) nie było problemu z zainkasowaniem trzech punktów, to pierwszy team AP Szczecinek okazał się lepszy (3:1). To był dobry sprawdzian dla emkaesiaków, dziewiątka zawodników zagrała łącznie 60 minut, a co warte podkreślenia na listę strzelców wpisało się aż sześciu z nich.

Wyniki i strzelcy goli dla drużyny debrzneńskiej:

AP I Szczecinek- AP II Szczecinek 3:1
JFA- AP 2012 MKS 2:0
AP Reissa- AP III Szczecinek 3:0
AP I Szczecinek- AP IV Szczecinek 5:0
JFA- AP III Szczecinek 4:0
AP Reissa- AP II Szczecinek 1:0
AP 2012 MKS- AP IV Szczecinek 6:0 (Paczkowski 3, M. Czyżykowski, Fąs, Marchewka)
AP I Szczecinek- AP Reissa 2:1
AP II Szczecinek- AP III Szczecinek 3:1
JFA- AP IV Szczecinek 1:0
AP 2012 MKS- AP Reissa 2:1 (Marchewka, Paczkowski)