Jeden sprawdzian mniej dla seniorów17.01.2018r.
Trzykrotnie informowaliśmy w grudniu o dopięciu kalendarza przygotowań do rundy wiosennej seniorów MKS-u pisząc o terminach meczów, dodatkowym sparingu, potem o korekcie daty rozegrania zawodów w Krajence. Dzisiaj jesteśmy niestety zobowiązani obwieścić, że ponownie nastąpiła zmiana w tym względzie. Przewidziane na 21 lutego 2018r. (środa) spotkanie z rezerwami pierwszoligowej Chojniczanki Chojnice zostało przez naszego przeciwnika odwołane.

Nowy trener drugiego zespołu żółto-biało-czerwonych Maciej Megger przekazał w rozmowie telefonicznej, że jest zmuszony zrezygnować z "kontrolki" w środku tygodnia proponując w zamian niedzielę 11 lutego. Czerwono-niebiescy mają jednak wówczas potwierdzoną potyczkę w Wałczu z Orkanem Śmiłowo i jest oczywiste, że nie wchodzi w grę zachowanie nie fair w stosunku do lidera pilskiej klasy okręgowej, czyli rewidowanie wcześniejszych ustaleń. Cóż, szkoda, ale pozostaje nam skreślić konfrontację z Chojniczanką z listy zimowych meczów towarzyskich.